Хто тягтиме "ЄС" у Раду: Список Порошенка

Партія "Європейська Солідарність" оприлюднила першу десятку свого передвиборчого списку

Хто тягтиме "ЄС" у Раду: Список Порошенк…

Екс-президент України Петро Порошенко йтиме на вибори у складі своєї партії "Європейська Солідарність". Він очолить список.

Depo.ua аналізіє склад учасників першої десятки передвиборчого списку. Саме ці люди, якщо вірити соціологам, потраплять у Раду і будуть ядром майбутньої фракції "ЄС".

1. Петро Порошенко

Петро Порошенко народився 26 вересня 1965 року на півдні України, у місті Болград на Одещині. Вищу освіту отримав у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за спеціальністю міжнародні економічні відносини.

Бізнес-діяльність Порошенко розпочав з продажу какао-бобів. У буремні 90-ті придбав кілька кондитерських підприємств і згодом об'єднав їх у групу "Рошен". Саме завдяки цьому бізнесу Порошенко отримав прізвисько "шоколадний король".

Вперше нардепом Порошенко став у 1998 році. Активна підтримка Ющенка під час Помаранчевої революції 2004 року принесла Порошенку успіх і на ниві державного управління – відразу після інаугурації Порошенко став секретарем РНБО.

В 2009 році Петру Олексійовичу нарешті став у нагоді його диплом міжнародника – Верховна Рада підтримала його кандидатуру на посаду міністра закордонних справ. Звільнив його вже Янукович. Втім вже буквально через рік Порошенко був призначений міністром знову – але вже не закордонних справ, а економічного розвитку і торгівлі.

Події 2013 року в Києві Порошенко зустрів на бульдозері. І ця картинка стала першим його агітаційним зображенням під час позачергових президентських виборів 2014 року. Тоді, нагадаємо, він переміг вже у першому турі, набравши майже 55% голосів виборців.

У 2019 році Петро Порошенко програв вибори шоумену Володимиру Зеленському з результатом 73% проти 24%

2. Андрій Парубій

Нинішній Голова Верховної Ради України народився 31 січня 1971 року в місті Червоноград на Львівщині. Вищу освіту отримав на історичному факультеті Львівського держуніверситету. За кілька років закінчив також апірантуру університету "Львівська політехніка" за фахом "політологія та соціологія".

Парубій починав кар'єру в археологічних експедиціях. Паралельно з науковою діяльністю, у останні роки Радянського Союзу, брав участь у націоналістичному русі на Львівщині, організовуючи мітинги та пікети проти радянської влади. Був арештований. У 1990-му став депутатом Львівської облради.

Парубій брав участь у Помаранчевій революції (2004) та Революції Гідності (2013). З 2007 року є депутатом Верховної Ради.

Після Революції Гідності, дострокових виборів 2014 року і утворення коаліції "Європейська України" був обраний головою Верховної Ради як представник політичної партії "Народний фронт".

3. Ірина Геращенко

Шлях у політичне життя Ірині Геращенко, яка народилася у 1971 році у Черкасах, дав президент Віктор Ющенко, призначивши її своїм прес-секретарем.

Геращенко закінчила журфак Київського держуніверситету. Працювала на державному УТ-1. Очолювала редакцію відділу політики в службі новин телеканалу "Інтер". Була автором програми "Особливі прикмети" телевізійного інформаційного агентства "Профі ТВ".

В 2005 році стала прес-секретарем Ющенка. Пропрацювала там рік. У 2007-му стала депутатом від "НУ-НС", а у 2012-му – від "УДАРу". 

17 червня 2014 Порошенко призначив Геращенко Уповноваженим з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях, яка брала активну участь у роботі Мінської групи.

Після обрання за списком БПП "Солідарність" у тому ж 2014 році стала головою комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції. А у квітні 2016 року — першим заступником Голови Верховної Ради України Андрія Парубія.

4. Михайло Забродський

Командувач високомобільними десантними військами Збройних Сил України, генерал-лейтенант і Герой України Михайло Забродський народився у Дніпропетровську у 1973 році. З 1989 по 1994 навчався у військово-космічній академії імені О. Ф. Можайського у Санкт-Петербурзі. Служив у російському війську. Після повернення до України почав службу у 95-й окремій аеромобільній бригаді на посаді командира взводу.

В 2013 році став командувачем 95-ї (м.Житомир). 95-та бригада під час війни на Сході відзначилася багатьма подвигами та військовими успіхами.

В березні 2015 року Забродського призначено командувачем Високомобільних десантних військ України. У цьому статусі він року командував українськими силами у ході боїв за Мар'їнку.

5. Софія Федина

Українська співачка і телеведуча зі Львова Софія Федина народилася у 1984 році. 

За освітою – дипломат (факультет міжнародних відносин і дипслужбт ЛНУ імені Франка). 

Лауреат Премії імені Василя Стуса 2013 року.

Під час Революції Гідності, взимку 2013—2014 року, була ведучою львівського Євромайдану.

З березня 2014 року волонтер АТО/ООС

Лауреат Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України (2017)

Кавалер Ордену імені Княгині Ольги ІІІ ступеня.

6. Мустафа Джемілєв

Правозахисник і дисидент, кримський татарин Мустафа Джемілев народився у 43 році в Криму. Був у дитячому віці разом з батьками бепортований у Казахстан. 

Має сім судимостей за антирадянську діяльність. Провів в ув'язненні 15 років за "поширення поглядів, що порочать радянський лад". У 1975-1976 рр. провів 303-денне голодування в Омській тюрмі. Звільнився в 1986-му.

В 60-ті роки був одним з членів Ініціативної групи захисту прав людини.

З 1991-го до 2013-го - голова Меджлісу кримськотатарського народу.

У часи незалежності України багато разів обирався народним депутатом Верховної Ради від національно-демократичних сил.

7. Яна Зінкевич

Командир медичного батальйону "Госпітальєри" Яна Зінкевич народилася 2 липня 1995 року в місті Рівне. Закінчила Харківський навчально-виховний комплекс "Колегіум".

До війни на Сході готувалася до вступу в медичний університет. Але з початком АТО в 2014 році рушила на Схід. Особисто витягла і врятувала більше двох сотень поранених українських солдатів з передової. 

У 2015 році, перебуваючи в автомобілі медичного батальйону "Госпітальєри" на трасі Дніпро-Донецьк стала жертвою ДТП. Яна отримала травми не сумісні з життям, але провівши кілька місяців у лікарні змогла вижити. В результаті ДТП має довічну інвалідність, і пересувається на інвалідному візку.

8. Олег Синютка

Екс-губернатор Лвівщини Олег Синютка є уродженцем Тернопільщини (народився у 1970-му).

У Львові Синюка, який робив вдалу кар'єру політика на Івано-Франківщині, опинився на запрошення мера Андрія Садового. Працював з Андрієм Садовим, починаючи з 2006 року, коли був призначеним першим заступником міського керівника.

26 грудня 2014 року очолив Львівську обласну державну адміністрацію. А у 2019 року, вже наступного дня після другого туру президентських виборів, пішов у відставку. Львівська область стала єдиною в Україні, де перемогу на виборах одержав діючий президент Петро Порошенко.[

9. Ахтем Чийгоз

Ще один кримський татарин у списку "ЄС" Ахтем Чийгоз (1964 р.н.) є заступником голови Меджлісу кримсько-татарського народу.

Чийгоза викрали окупанти в Криму в січні 2015 року. Його звинуватили в "організації масових заворушень" і засудили  до 8 років колонії суворого режиму. 25 жовтня Чийгоз разом з іншим кримськотатарським політв'язням Ільмі Умеровим були видані Туреччини і звільнені від відбування покарання. 27 жовтня 2017 року Ахтем Чийгоз і Ільмі Умеров повернулися в Україну.

10. Іванна Климпуш-Цинцадзе

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе є уродженкою Києва (1972). 

Вчилася в Україні та за кордоном. Працювала у багатьої міжнародних проектах. 

Була директором Ялтинської європейської стратегії (YES) - міжнародної мережі, покликаної сприяти розвитку справедливої, демократичної та процвітаючої України та підтримки реформ, необхідних для європейської інтеграції України.

До призначення на посаду віце-прем'єра була нардепом.

Читайте також:

Слуги народу. Що потрібно знати про людей зі списку партії Зеленського

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme