"Ворог преси" з досвідом на росТБ: Хто такий новий міністр культури Олександр Ткаченко

Верховна Рада України затвердила призначення нардепа від "Слуги народу" Олександра Ткаченка міністром культури та інформаційної політики

"Ворог преси" з досвідом на росТБ: Хто т…
Фото: Уніан

Depo.ua пропонує згадати кар'єрний шлях нового міністра. 

Отже, Ткаченку 54 роки. Він закінчив факультет журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка і дві бізнес-школи – у Гарварді та в Сінгапурі.

Кар'єру почав як телеведучий, працював кореспондентом Reuters, був автором і ведучим програми "Післямова".  У 1996-му став заступником генерального продюсера каналу "1+1", у 1999-му – гендиректором "Нового каналу".  Був радником в уряді Ющенка на громадських засадах. 

У 2008-му став заступником гендиректора телеканалу "РЕН-ТВ" у Москві. Пізніше цього ж року став гендиректором групи каналів "1+1 Media".  На більше ніж 10 наступних років закріпився на даній посаді. З цієї позиції новоспечений міністр і стартував у велику політику.

Ставши нардепом він очолив гуманітарний комітет Ради і уславився розробкою проекту закону "Про медіа", який і у вітчизняних журналістських колах і міжнародному середовищі називали "драконівським" через надання владі великих повноважень щодо контролю та цензурування ЗМІ - як традиційних, так і звиклих до свободи онлайн-видань.

Ще одним втіленням талантів медіаменеджера мало не стала посада у виконавчій владі української столиці, адже з приходом Зеленського нова команда намагалася послабити Віталія Кличка. Ткаченко мав стати своєрідним троянським конем - керівником КМДА при мерові Кличку - з подальшим витісненням останнього з політичної мапи. Але Кличку вдалося відвояти позиції і не допустити "варяга" у своє господарство. 

У період правління Віктора Януковича, за результатами щорічного дослідження Інституту масової інформації та Незалежної медіа-профспілки потрапив у десятку найбільших ворогів української преси у 2012—2013 роках. У 2019-му журналісти програми "Гроші" видали сюжет про те, що Ткаченко мешкає у будинку на Трухановому острові, який незаконно зведений у рекреаційній зоні. 

Цікаво, що на день Києва Ткаченко оголосив про намір балотуватися на мери столиці у Facebook.  

"Думаю, настав час повернути гордість за те, яке місто може бути сьогодні та завтра. Містом для людей, а не для ненажерливих чиновників чи забудовників. Місто, в якому жити достойно, красиво і приємно. Тому вирішив брати участь у праймеріз "Слуги народу" на вибори мера міста. Повернемо собі гордість за Київ", – зазначив політик. 

Втім, наступного дня "слуги" ухвалили його кандидатуру на посаду очільника Мінкульту, і Ткаченко прийняв пропозицію. 

Згідно з декларацією, політик разом з дружиною Ганною володіють двома квартирами у столиці (132,7 кв. м. та 45,7 кв. м.).  Також у власності Ткаченка – земельна ділянка майже на 1,5 тисячі кв. м. на Київщині та дача площею понад 267 квадратів.

У дружини політика є кулон з діамантом, придбаний за понад 603 тисячі гривень.

Пересувається родина на п’ятьох автівках – трьох Land Rover (дві службові та одна орендована в "1+1") і двох BMW .

Заробіток Ткаченка на "плюсах" минулоріч склав близько 3,7 млн грн, у  ВРУ – понад 170 тис. Дружина на "1+1" заробила майже 1,7 млн грн.

Ще майже 28 млн грн у бюджет Ткаченко минулоріч принесло відчуження цінних паперів та корпоративних прав.  На рахунках міністра – $400 тис. готівкою, 5,5 млн грн та $6557 – на рахунках. У дружини $31 тис. кешем та майже 4,5 млн грн у банку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme