Хто такий нардеп Юрченко, якого вже втретє “не помічає” НАБУ

На сайті НАБУ і офіційній сторінці бюро на Facebook досі відсутня інформація про слідчі дії за фактом отримання хабара нардепом від "Слуги народу". Так само відсутня інформація і по двох попередніх зверненнях до НАБУ щодо цього депутата за іншими фактами, які можуть свідчити про ймовірну корупцію "слуги народу"

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Хто такий нардеп Юрченко, якого вже втре…

Про отримання помічником нардепа Юрченка першого траншу хабара за внесення законопроекту по поводженню з побутовими відходами повідомив опальний депутат Гео Лерос. Телеграм-канал "Темний лицар" повідомив, що в цій справі є підозрюваними і інші депутати від "Слуги народу" - Кривошеєв, Жупанин и Шипайло.

Скрін телеграм-каналу Темний лицар

Однак НАБУ продовжує зберігати гробову мовчанку щодо цієї скандальної справи. Більш того, неназваний помічник депутата Юрченко і досі знаходиться на волі, затримання не відбулося. Біографія нардепа Юрченка, чий помічник попався на хабарі у 13 тис. доларів США (аванс від хабара в 200 тис. доларів), голови підкомітету ВР з питань поводження з побутовими відходами комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, свідчить, що НАБУ далеко не вперше не помічає корупційних скандалів навколо цього депутата.

Політична біографія Олександра Юрченка: від "Свободи" до Коломойського

У 2019 році Юрченко був обраний народним депутатом 9 скликання по 211 округу (Голосіївський район міста Києва) від партії "Слуга народу" як безпартійний. Але до того політичні вподобання Юрченка змінювались доволі кардинально. У 2015 році балотувався до Київради від партії "УКРОП", був помічником бізнес-партнера Коломойського і нардепа Олександра Шевченка. Як кандидат від "СН" він запам’ятався тим, що звинуватив конкурента, секретаря міськради Прокопіва у використанні "сітки", яка на президентських виборах нібито працювала на Петра Порошенка (це так і не було доведено).

У 8 скликанні Верховної Ради був помічником-консультантом на громадських засадах депутатів Тараса Батенка, Андрія Денисенка (з 2015 року), що представляли "УКРОП" та Олени Сотник (у 2014 році) від Об’єднання "Самопоміч". А у 7 скликанні (2012-2014 роки) був помічником консультантом на громадських засадах депутата Шевченка Олександра Оксеньтійовича, який представляв ВО "Свобода".

Громадська діяльність

Юрченко позиціонує себе як громадський активіст, що займається боротьбою з незаконними забудовами. У 2018 році був автором та відповідальним місцевої ініціативи за збереження Совських ставків та членом ініціативної групи щодо повернення місцевого самоврядування в столиці.

З 2017 року є головою Громадської ради при Голосіївській РДА, у 2015-2017 роках був її членом. З 2016 року - співзасновник та голова правління ГО "Чорна Рада". З 2013 по 2014 роки був заступником голови Народної ради Голосіївського району. З 2011 є членом комітету ГО "Люстрація", з 2014 року - головою відокремленого підрозділу у м. Києві ГО "Всеукраїнська Люстрація".

Однак його громадська діяльність стала причиною скандалу. Хоча скандалів навколо Юрченка відбувалось досить багато.

Скандали, пов’язані з Олександром Юрченком

1. Депутатство: головою київського окружкому, де переміг кандидат від "Слуги народу", виявилася мати керівника його штабу.

У Києві головою окружної комісії округу №211 в Голосіївському районі, де переміг кандидат від "Слуги народу" Олександр Юрченко, була мати його керівника штабу Сергія Вутке - Олена Вутке. Про це йдеться на офіційному сайті ЦВК.

Юрченко не мав грошей на власну компанію: У декларації за 2018 рік Олександр Юрченко вказав третину права на квартиру батька в Києві площею 62,4 кв. м (придбана в 1999 році) а його дружина - частину права на квартиру матері в Києві площею 70,6 кв. м. Також подружжя внесло в декларацію право користування автомобілем батька Юрченка - SsangYong Kyron M200XDI (випущений і придбаний в 2008 році).

За підсумками 2018 року Олександр Юрченко показав дохід від реалізації нерухомості в розмірі 1 млн 17 тис. 900 гривень і соціальну допомогу. Відповідно до звіту кандидата в нардепи про витрачання коштів виборчого фонду в розмірі 1 млн 939 тис. 600 гривень, весь фонд ніби був сформований добровільними внесками фізичних осіб.

2. Лобіювання тютюнових інтересів: вносив скандальні правки у  "тютюновий законопроект"

Вже депутатом Юрченко вносив зміни в законопроект №1049 разом з Андрієм Холодовим і Олександром Дубінським, цю справу за заявою Олексія Гончаренка  має розслідувати НАБУ. Але жодних рухів у цій справі від НАБУ чомусь не помітно.

За словами Гончаренка, "тютюновий" законопроєкт остаточно був схвалений парламентом 5 жовтня. Але за день до голосування депутати з фракції "Слуга народу" Олександр Дубінський та Олександр Юрченко внесли поправку до законопроєкту, якою регулюються торговельні націнки на сигарети для дистрибуції.

Суть поправки  – встановлення торговельної націнки, так званої "маржі", на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі на рівні 7% та 13% від максимальної роздрібної ціни відповідно. Це означає подорожчання сигарет на 7-15 гривень, але як прибуток не для виробників, а для продавців. Це призвело до закриття фабрик та втрати 50 тисяч робочих місць у тютюновій індустрії. Через це British American Tobacco зупинила виробництво тютюнової продукції на заводі "В.А.Т.-Прилуки" в Чернігівській області. Усе тому, що виробництво сигарет стає невигідним через схвалені Верховною Радою поправки до законопроєкту №1049.

За словами Гончаренка, поправку Дубінського і Юрченка прийняли, щоб збільшити доходи "деяких "слуг". Депутат публічно не уточнив, кого саме він має на увазі.  Але цю правку активно підтримував заступник голови фінансового комітету Андрій Холодов. "Схеми" знайшли зв'язок Холодова з роздрібним тютюновим бізнесом. Холодов подав на "Схеми" до суду. А НАБУ, схоже, просто поховало цю справу.

3. Скандал з рестораном: з ким боровся, у того і пригощався

Екснардеп VIII скликання Ігор Мосійчук заявив, що народний депутат від "Слуги народу" Олександр Юрченко святкував новорічний корпоратив у київському ресторані "Галерний", який ще рік тому вимагав закрити. Ресторан "Галерний" Юрченко як голова громадської ради при Голосіївській РДА за рік до того вимагав від правоохоронних органів закрити. Про це тоді активно писали і інші блогери. Мосійчук заявив, що Юрченко і компанія там гучно відгуляли за рахунок власника ресторану. Він пообіцяв подати заяву в НАБУ, але жодних результатів розслідування НАБУ так і не оприлюднило.

За неповний рік НАБУ або проігнорувало, або просто зам’яло вже три корупційні скандали навколо цього депутата від "Слуги народу".  Чи закрились би великі міжнародні підприємства в Україні в результаті лобіювання депутатами інтересів власників тютюнових кіосків, якби НАБУ не проігнорувало, а розслідувало "ресторанний" епізод з діяльності колишнього "активіста" з депутатським значком? Чи носили б депутатам хабарі за "сміттєві" законопроекти, якби НАБУ не проігнорувало "тютюновий" скандал, в який потрапив Юрченко? І останнє питання, яке можна напряму адресувати директору НАБУ Ситнику: як скоро ми почуємо про наступні корупційні скандали, коли НАБУ зіллє і цю справу?

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme