Прецедент Немілостівого: Як скандал з п'яним чиновником стимулює мисливців за компроматом

Скандал із Віталієм Немілостівим, звільненим після інциденту на дорозі, став просто знахідкою для піарників влади. Однак у подібних історій є й зворотній бік: мисливці за компроматом можуть розпочати полювання на фігури, куди ближчі до верхів, аніж цей чоловік

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Прецедент Немілостівого: Як скандал з п'…
Фото: Facebook Віталія Немілостівого

Сам факт порушення з боку 52-річного заступника міністра мав місце ще три тижні тому, наприкінці 2020 року, але відповідне відео з’явилося в соцмережах тільки зараз. Зазвичай у таких ситуаціях влада не спішить "здавати своїх". Але тут дивним чином усе пішло по-іншому. Безпосередній шеф "хулігана", віцепрем'єр і міністр зі стратегічних галузей промисловості Олег Уруський о 6.52 (!) четверга вийшов у Фейсбук із повідомленням, де назвав вчинок підлеглого "неприйнятним та таким, що підриває авторитет представника виконавчої влади в очах українського народу". І добив вердиктом: "…безвідповідальна поведінка з боку Віталія Немілостівого унеможливлює подальше його перебування на посаді заступника міністра".

Тут же на позачергове засідання зібрався уряд. На порядку денному було лише одне питання: звільнення Немілостівого. Таке рішення й ухвалили. Прем’єр Шмигаль навздогін написав у Фейсбук кілька речень на тему "усі мають бути рівними перед законом". Словом, як у радянські часи: засудили майже як на партійних зборах і забрали заповітний партквиток.

Така рішучість і оперативність, виявлені Кабміном, заслужили на комплімент Банкової.

"Україна не повернеться до тих часів, коли приналежність до кола чиновників могла використовуватися як захист від закону", - обіцяє із сайту президента заступник керівника його офісу Роман Машовець.

Але найбільшу родзинку Банкова приготувала насамкінець опублікованої заяви. "Звільнення Немілостівого – це лише початок, – йдеться у тексті. – Так буде з кожним порушенням встановленого порядку – і особливо корупційного характеру. Усі посадовці країни повинні побачити, що влада не дозволить нікому бути вищим від загальних правил і закону". Так, чиновник хильнув зайвого, був нечемним з поліцією та справедливо отримав своє, але до чого тут корупція? Після подібних заяв відразу хочеться нагадати про нардепа Юрченка, вигнаного з фракції "слуг". Уже сидить? Так - у сесійні залі, пише законопроекти, голосує.  

Не більше ніж зіпсованими нервами і несолідним записом у трудовій книжці може закінчитися ця історія і особисто для Віталія Немілостівого. Він прийшов у владу із бізнесу, лише 10 серпня сів у крісло заступника міністра. У бізнес, вочевидь, і повернеться. А там, гляди, десь і вирине знов при якійсь посаді. Йому не вперше.

Чому його приклад може навчити інших, більших і менших чиновників, суддів, прокурорів, поліцейських чинів тощо по всій країні? Всі вони  - теж люди, і можуть дозволити собі періодичні посиденьки десь у ресторані. Зрештою, мають право. У позаробочий час. Але потім вони можуть захотіти сісти за кермо і поїхати домів. І якщо задатися ціллю знайти на якогось посадовця компромат,  достатньо буде якоїсь в п’ятницю ввечері постояти з камерою під якимось умовним "Велюром". А потім запропонувати соцмережам відповідне відео. З іншого, щоправда, боку, не припускайся порушень законів – не буде й "пікантних" сюжетів про тебе.

В історії з Немілостівим є ще один нюанс: цей вже екс-чиновник не був у команді "слуг" і не належить до президентського оточення. Маємо сумніви, що якби подібне відео виклали про когось ближчого до "зеленого" ядра (не обов'язково йдеться про сп'яніння, адже люди навчилися грішити куди сильніше), цю особу так само звільнили би за лічені години і публічно. Спікерам влади варто пам'ятати: рукописи не горять. І про те, що звільнення Немілостівого "лише початок", їм за зручної нагоди нагадають.  

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme