Хрещений батько контрабанди: Хто такий Альперін, якого шукає Зеленський

Володимир Зеленський пообіцяв цінний подарунок тому, хто допоможе знайти "хрещеного батька контрабанди", одеського бізнесмена Вадима Альперіна, який втік під час спеціальної операції з виявлення корупціонерів на митниці. Але, схоже, він так нікому і не дістанеться

Хрещений батько контрабанди: Хто такий А…

Як повідомив президент на своїй сторінці у Фейсбуці, "Під час спеціальної операції з виявлення корупціонерів навколо та безпосередньо на митниці від правоохоронців утік такий собі пан Альперін, якого вважають одним із хрещених батьків контрабанди в Україні. Однак далеко він не добіг — кордони надійно перекриті, отже, Вадим Альперін переховується десь у країні. Прошу всіх підключитися й допомогти йому знайти дорогу до НАБУ. Або допомогти правоохоронцям знайти пана Альперіна".

В свою чергу адвокат Альперіна заявив, що його клієнт нічого не знає про розшук. Він сам завтра прийде до прокурора в САП, дож подарунок, схоже, нікому не дістанеться.

Нагадаємо, вранці 26 листопада НАБУ затримало 10 осіб за підозрою у вчиненні злочинів, пов’язаних із порушенням митного законодавства. Серед затриманих семеро – митники,  в тому числі - заступник начальника Київської міської митниці ДФС Сергій Тупальський. Тоді ЗМІ припускали, що обшуки відбувались у "справі Альперіна". Як розповів агент НАБУ Євген Шевченко виданню "Цензор.Нет", цей Альперін "імпортував товар у величезних кількостях, переважно з Китаю. Наприклад, завозиться взуття — пара насправді коштує $10, але він підробляє документи та заявляє на митниці вартість лише в 10 центів — тобто в 100 разів меншу. Митниця все одно оцінює пару цього взуття в $10, Альперін сплачує податки в повному обсязі, але потім йде зі своїми фіктивними документами в продажний суд і повертає собі всі раніше сплачені податки"

Треба сказати, це вже не перша справа стосовно знаменитого одеського бізнесмена, але йому завжди вдавалося вийти сухим з води. Майже рівно два роки тому, 24 листопада 2017 року НАБУ затримало Вадима Альперіна за підозрою у спробі дати хабар співробітникові бюро в розмірі $800 тис. за припинення  розслідування кримінального провадження, в рамках якого було накладено арешт на близько 450 млн грн коштів підконтрольних йому компаній. Гроші були заблоковані за клопотанням НАБУ у справі про оборудки на митниці.  Захист же наполягає, що Альперін захищав права одеських бізнесменів і сам став жертвою такого собі "агента НАБУ Євгена".

Цьому, за даними "Цензора", передували цікаві події. 24 березня 2017 було зареєстровано провадження № 42017000000000941 за ч.2 ст. 364 ККУ - умисне використання службовими особами ГУ ДФС України в м. Києві свого службового становища, всупереч інтересам служби, з метою надання незаконних переваг окремим суб'єктам господарювання. За версією слідства, низка компаній за сприяння посадовців митного посту "Столичний" Київської міської митниці ДФС систематично оформляла товар з порушеннями, що це призвело до ненадходження мита в держбюджет в особливо великих розмірах. Після цього 17 серпня 2017 співробітники ДФС і прокуратури обшукали бізнес-центр "Сонячний" в Одесі, власником якого є Альперін. За матеріалами суду, в приміщенні було вилучено печатки підприємств, а також доларові банкноти з надписом "фальшиві", зразки тканин, флешки і ноутбуки.

В жовтні цією справою зацікавилося вже НАБУ. У фабулі справи сказано, що 2016-2017  службові особи Київської митниці ДФС сприяли злочинній діяльності із розмитнення товарів із суттєво заниженою митною вартістю.

"За даними слідства, 2016-2017 групою осіб зареєстровано низку підприємств в м.Одеса, які імпортували на територію України товари із заниженою митною вартістю. При розмитненні інспектори збільшували вартість товару і компанії мусили платити більше. Однак митне законодавство дає імпортерам можливість оскаржити дії інспекторів. Компанія вносить гарантійний депозит на рахунок казначейства у розмірі названої інспектором вартості, спокійно розмитнює товар, а далі судиться з приводу спірної різниці і може повернути собі кошти. За версією детективів, тепер саме суди відігравали ключову роль у схемах Альперіна. Митні інспектори начебто правильно реагували і міняли вартість товару, який намагались ввезти за безцінь, але в суді проявляли менше ентузіазму. І суд виносив рішення на користь фірми-імпортера: митники неправі, гроші повернути", - пише "Цензор". Компанії, які НАБУ пов’язує з Альперіним, внесли такі гарантійні депозити в сумі 450 млн грн і суд заарештував ці гроші.

Ще раніше, в 2015 році під час перевірки ДФС на Одеській митниці було виявлено чотири контейнери з контрабандним вантажем. Однак два з них через деякий час, як повідомляють "Факти" загадково зникли, а ті що залишилися, стояли так, що їх неможливо було відкрити та оглянути. Ходили чутки, що те, що зміст контейнерів належить Альперіну, якого ЗМІ називають королем і хрещеним батьком української контрабанди.

За даними "Обозревателя", Альперин побудував окрему схему - адже з кожного контейнера (він займається експортом тканин) потрібно заплатити 20% ПДВ і мито, проте для бізнесмена нібито існує нульова ставка = його вантажі проходять контроль у особистого митного брокера - "Іллічівськзовніштранс".

"За червень компанії Альперина імпортували 382 контейнера. Збиток тільки за місяць для бюджету склав більше 50 млн грн", - розповів журналіст Євген Плінскій.

Це при тому, що згідно із законодавством, з усіх контейнерів із вантажами повинні брати зразки для дослідження якості тканини і визначення ставки мита. "Однак в терміналах, що належать Альперіну, вантаж не потрібно затримувати на декілька тижнів для експертизи. Таким чином у всіх інших терміналах бізнесмени змушені платити за простій, у них зриваються контракти і з'являються додаткові збитки. Брокер Альперина проводить розмитнення всього за один день, проте бере за свої послуги мито в 8%. Але схема влаштована таким чином, що зразок тканини змінюють на інший. У підсумку з митниці забирають авансовий платіж і гроші осідають в кишені Альперина і його спільників", - пише "Ділова столиця".

Народився майбутній бізнесмен в селищі Котовське на околиці Одеси, в небагатій родині, ріс в комуналці, а потім – у невеликій квартирі. Бізнесом почав займатися в дев’яності. За деякими даними, стартовий капітал Альперін сколотив на нелегальній торгівлі алкоголем. На початку двохтисячних він кілька років виїхав з Одеси, призупинивши бізнес, але незабаром повернувся. За даними ЗМІ він має ізраїльський паспорт.

Як пише бачок "Антикор", Альперін нібито створив так званий пенсійний фонд, кошти на який буцімто отримував з різних джерел. Існує припущення, що до пенсіонерів ці гроші не доходили, бізнесмен придбав на них в 2008 році судно "Фаїна", яке захопили пірати і вимагали викуп за українських моряків. На борту корабля, можливо, перевозили зброю та військову техніку. Після тривалих переговорів з піратами та виплати їм 3,2 млн  грн судно було звільнено. Однак, куди саме перевозили зброю до цього дня залишається загадкою. Жодних доказів щодо цього і ролі Альперіна немає.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme