Справа з прослушкою: Як Рябошапка посприяє звільненню Труби

Генпрокурор натякає, що директору ДБР "недовго залишилось"

Справа з прослушкою: Як Рябошапка поспри…

Руслан Рябошапка, якого вчора вчергове "підставили" справою Федини колеги з ДБР, сьогодні став героєм публікації у Financial Times, де окрім іншого обговорюється і питання звільнення директора Державного бюро рослідувань Романа Труби. Цей випад Генпрокурора цілком може трактуватись як хід у відповідь, пише Depo.ua.

Нагадаємо, що нинішній Генеральний прокурор Руслан Рябошапка опинився у складній ситуації, в яку його було поставлено двома проектами підозр - щодо Петра Порошенка та Софії Федини.

Читайте також: Дилема Рябошапки: Як Труба підставив ГПУ з Порошенком і Фединою

Проект повідомлення про підозру п’ятому президенту України Петру Порошенкові ДБР Романа Труби спрямувало в ГПУ 18 листопада. Разом з проектом підозри Рябошапка отримав від слідчих і проект подання до Верховної Ради про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності п’ятого президента України, який є чинним народним депутатом.

Разом з цими поданням, Рябошапка також почав відчувати тиск з боку коаліції політиків та медійників, які у доволі ультимативній формі закликав генерального рухатись пошвидше. Серед "нападників: нардепи Дубинський та Бужанський, а також юрист Андрій Портнов, який цілеспрямовано переслідує екс-президента. А разом з ним усіх, хто бодай словом намагається перешкодити цьому процесу.

Читайте також: Всі справи Порошенка: За що можуть посадити п'ятого президента України

Вчора ж, 26 листопада, Рябошапка отримав ще один проект підозри та подання про зняття депутатської недоторканості - на цей раз щодо депутатки Софії Федини, яка місяць тому в компанії з волонтеркою Марусею Звіробій у досить суперечливій формі влаштували відеорознос президента Зеленського за його поведінку під час спілкування з ветеранами на лінії розмежування.

За повідомленням прес-служби ДБР, слідчі центрального бюро, яким допомагали співробітники СБУ, скерували до ГПУ проект повідомлення про підозру у погрозі вбивством щодо президента України Володимира Зеленського чинній народній депутатці України Софії Федині та волонтерці Марусі Звіробій.

Ці подання лише частково спрямовані проти Порошенка та його депутатки, а окрім цього мають ще одну мішень – самого Рябошапку. Адже цими поданнями він опиняється на своєрідній розтяжці, коли будь-який рух може призвести до певних неприємних наслідків для самого Генерального.

Отже, немає секрету в тому, що нинішній директор ДБР Роман Труба з симпатією ставиться до більшості заяв вже згаданого нами Андрія Портнова щодо ймовірних злочинів колишнього президента. Вони отримують швидку і всеоб'ємну реакцію з боку слідчих бюро, які оператвно починають і якісно здійснюють розслідування у справах екс-президента. 

Натомість у Генпрокуратурі, за твердженням того ж Портнова, не надто ретельно виконують свою роботу, саботуючи намагання "посадити колишнього президента у в'язницю і конфіскувати вкрадені у країни гроші та активи". Конкретно Рябошапку він звинувачує у покриванні як Порошенка, так і фігурантів інших гучних справ на кшталт одеського активіста Стерненка, якого обвинувачують у вбивстві.

А поданнями на Порошенка та Федину Портнов за допомогою ДБР фактично поставив Рябошапку у неприємну позицію. Адже якщо він не підпише підозри і не зробить подання до парламенту про зняття недоторканості – то фактично підтвердить свою лояльність до Порошенка. А якщо подасть – ризикує, що йому "прилетить" з Заходу за переслідування опозиції. І в тому, і в іншому випадку йому не оминути значних репутаційних втрат.

В згаданій на початку публікації Financial Times Руслана Рябошапку представлено як "нове обличчя, яке докладає зусиль, аби переконати президента США Дональда Трампа, що країна під управлінням президента Зеленського змінюється".

Рябошапка, зокрема, говорить, що Україна не є такою аж корумпованою країною, як собі уявляє Трамп. 

І в якості аргумента очищення Генпрокурор натякає на те, що незабаром буде змінено керівника Державного бюро розслідувань Романа Трубу - через публікацію його розмов з керівником Офісу президента, на яких останній дає прямі доручення щодо розслідування справ.

Своїм меседжем Рябошапка фактично підтвердив, що між ним та Трубою є конфлікт. І звільнення останнього буде ходом у відповідь на ту атаку, яку влаштували керівник ДБР разом зі своїми однодумцями. 

Звільнення Труби чи, принаймні, його делігітимізація, допоможуть Рябошапці вирулити з патової ситуації, в якій він опинився через підозри у бік Порошенка і Федини. 

 

Читайте також: Підозра Порошенку: Чи допоможе Рябошапка з "вендетою" Портнову

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme