Керрі: Санкції на Росію були накладені не просто так

Державний секретар США Джон Керрі порадив Росії не обурюватися санкціями, накладеними на неї Заходом, а згадати, за що їх було введено та зробити конструктивні кроки, щоб усе виправити

На цьому він наголосив у вівторок під час виступу в Брюсселі на тему трансатлантичних відносин, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Зараз, очевидно, Росія обурюється санкціями, але ніхто не повинен забувати – вони не були накладені безпричинно, а з метою сприяння верховенства права та усталених норм міжнародної поведінки. Вони введені виключно для заохочення повернення до миру, стабільності й визнання законного суверенітету", - заявив глава Держдепу.

Він підкреслив, що готовність країн НАТО і ЄС шукати точки дотику з Росією не звільняє трансатлантичну спільноту від обов'язку відстоювати власні позиції в ім'я свободи і міжнародного права.

"Через це ми і надалі твердо підтримуватимемо стабільну, єдину і демократичну Україну", - наголосив держсекретар США.

Керрі також зауважив, що НАТО є оборонним альянсом.

"Люди на Росії, зокрема, повинні знати, що попри заяви їхніх лідерів, наш Альянс не збирається послаблювати, стримувати або розділяти їхню націю чи будь-яку іншу країну. Ми хочемо працювати з Росією в контексті вирішення спільних проблем", - зазначив він.

Водночас, за його словами, у Москви не повинно бути жодних сумнівів: "Ми будемо відстоювати наші позиції. Ми не готові приймати такі речі, як відверта агресія, і немає місця у світі, де краще розуміли би це, ніж у Європі".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада

'); } else { document.write("
<\/div>"); var wrapper = document.getElementById('footer_widget_wrap'); wrapper.style.display ='block'; wrapper.addEventListener('click', function (e) { var url, target = e.target, dtitle, ddescr, durl, dimg; if ( target.tagName.toLowerCase() === 'i' ){ target = target.parentElement; } if ( !target.classList.contains( 'wcont' ) ) return; dtitle = document.querySelector('meta[property="og:title"]').getAttribute('content'), ddescr = document.querySelector('meta[property="og:description"]').getAttribute('content'), durl = document.querySelector('meta[property="og:url"]').getAttribute('content'); dimg = document.querySelector('meta[property="og:image"]').getAttribute('content'); if ( target.getAttribute('id') === 'footer_widget_wrap_fb' ) { url = 'https://www.facebook.com/sharer/sharer.php?src=sp&u=' + durl; } else if( target.getAttribute('id') === 'footer_widget_wrap_tw' ) { url = 'https://twitter.com/intent/tweet?url=' + durl + '&text=' + ddescr; } else if( target.getAttribute('id') === 'footer_widget_wrap_gp' ) { url = 'https://plus.google.com/share?url=' + durl; } window.open(url); }); }