Кернесу не вдалося через суд узаконити Леніна в центрі Харкова

Сьогодні Харківський апеляційний адмінсуд відмовився задовольнити скаргу Харківської міськради на рішення суду нижчої інстанції про законність знесення пам'ятника Леніну в центрі міста
Depo.Влада
19 листопада 2014 19:19
ФОТО: depo.ua
Кернесу не вдалося через суд узаконити Леніна в центрі Харкова
Кернесу не вдалося через суд узаконити Леніна в центрі Харкова

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на прес-службу Харківської обласної держадміністрації.

Таким чином, залишено в силі рішення Харківського окружного адміністративного суду про відмову в призупиненні дії розпорядження голови Харківської ОДА Ігоря Балути від 28 вересня 2014 року №517 «Про врегулювання ситуації в області щодо пам'ятників епохи тоталітаризму», яким дозволося знесення пам'ятника Леніну.

Як повідомляв ДеПо, ввечері 28 вересня пам'ятник Леніну, який знаходився на площі Свободи в Харкові, знесла група проукраїнських активістів. Кримінальну справу з цього приводу закрито. Обласні чиновники повідомили, що демонтаж був санкціонований - розпорядження підписав глава ХОДА Ігор Балута. Незважаючи на це, мер Харкова Геннадій Кернес має намір відновити пам'ятник Леніну в центрі міста і заявив наприкінці жовтня, що подав позов проти Балути, щоб визнати незаконним і скасувати його розпорядження про знесення найбільшого в Україні пам'ятника Леніну на площі Свободи.