Ватник Кернес запропонував харків'янам гібридну дружбу з Росією

Після впевненої перемоги на виборах дуже обережний до того Кернес посміливішав і почав перетягувати на себе ковдру Опоблоку
Depo.Влада
29 жовтня 2015 10:13
ФОТО: depo.ua
Ватник Кернес запропонував харків
Ватник Кернес запропонував харків'янам гібридну дружбу з Росією

Останні півтора роки одіозний харківський мер Геннадій Кернес волів не надто "світитися" з політичними заявами і зайвий раз рота не розкривати. Проте після виборів ситуація дещо змінилася. Вчора Кернес дав інтерв'ю "Українській правді" уже в якості новообраного мера, де поділився своїм поглядом на розвиток Харкова. Звісно, нічого нового від Геннадія Адольфовича ми не почули, він просто повторив старі мантри Партії регіонів, наче ніякої війни з Росією немає: "Моє бачення, що нам необхідно відроджувати економічні зв'язки, тому що багато підприємств Харківської області заточені на російський ринок. Це робочі місця, сімейний бюджет, достаток, впевненість у завтрашньому дні".

Якщо ж зовсім не помічати війну неможливо, то Кернес (ну прямо як Ані Лорак) робить вигляд, що війна окремо, і життя вона ніяк не стосується, а сам він такий собі весь "аполітичний". "Звичайно, хотілося б, щоб всі учасники можливих процесів, спрямованих на відродження відносин, працювали без політики", - розповідає мер.

Така от "гібридна дружба" з "братнім російським народом" – поки російські найманці вбивають українців в двох годинах їзди від Харкова, "учасники процесів" "без політики" налагоджують дружбу і прикордонне співробітництво.

Все це дуже цілком відповідає риториці Опоблоку, який Кернес встиг обстібати в тому ж інтерв'ю. На питання, з ким він співпрацюватима - з БПП чи Опоблоком, Геннадій Адлольфович відповів: "З Опозиційним блоком питання, я думаю, зрозуміле. Він буде в опозиції, на то він і Опозиційний блок". То ж виходить, поки екс-соратники Кернеса з Опоблоку будуть в опозиції, "Гепа" буде тим самим Опоблоком, тільки при владі. Власне, результати виборів саме це і підтвердили, адже у Харкові правонаступником Партії регіонів стало "Відродження" з Кернесом, а не Опоблок, і новому меру треба виправдовувати довіру ватного електорату, повторюючи записані на підкорку тези про віковічну дружбу з Росією.

Інше питання, що останні півтора роки Кернес подібної риторики побоювався і уникав. Тепер же його становище дещо зміцнилося - він виграв вибори мера у першому турі і остаточно відчув себе у Харкові безальтернативним. І хоча дамоклів меч кримінальної справи все ще висить над головою, згуртовані харківські ватники мають допомогти і вийти сухим з води.

То ж можна не сумніватися, що Гепа повертається саме в тій іпостасі, до якої усі звикли ще за часів Януковича, але повертається повільно і дуже обережно. І чим довше на Донбасі зберігатиметься відносна тиша, тим сміливішим буде Кернес у своєму просуванні "гібридної дружби". Адже для екс-регіоналів, принаймні в їхній уяві, повертаються старі-добрі часи, коли на Південному Сході можна було отримати все за допомогою магічних слів про "дружбу з Росією" та "рускій язик".

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада