Керівники українського Інтерполу уникнули люстрації через "турпоїздку" в зону АТО, – ЗМІ

Керівники Українського бюро Інтерполу та його заступники з’їздили на кілька діб в зону АТО та отримали статус її учасника, щоб уникнути люстрації
Depo.Влада
11 вересня 2015 18:22
ФОТО: depo.ua
Керівники українського Інтерполу уникнули люстрації через "турпоїздку" в зону АТО, – ЗМІ
Керівники українського Інтерполу уникнули люстрації через "турпоїздку" в зону АТО, – ЗМІ

Про це йдеться у сюжеті "Слідства.Інфо", передає depo.ua.

Так, генерал-майор міліції Василь Неволя з 2008 року і до сьогодні - незмінний керівник Українського бюро Інтерполу. З того ж періоду з ним працюють його заступники - полковник міліції Іван Ожелівський та Михайло Бахмутченко.

Відповідно до Закону України "Про очищення влади", ці посадовці автоматично підпадають під люстрацію. (п.6 ст.2 та п.7 ст.3 Закону України "Про очищення влади")

Однак наприкінці 2014-го вони організували собі виїзд у зону АТО. Працівник ГУБОЗу МВС України, який попросив змінити йому голос і приховати обличчя, заявив: "Мета їх була єдина - уникнути люстрації, все. Допомогти країні, знайти терориста, захистити Батьківщину - сумніваюся, що у них була така мета".

Цей силовик також повернувся з Краматорська. За його словами, за півроку служби в гарячій точці генерала-майораа Неволю не бачив жодного разу.

"На нарадах, інструктажах, де лунали бойові завдання що хто робить, його не бачив. Приїхав, що він там робив, чим він займався - мені невідомо. Наскільки я знаю, будь-які бойові завдання він не виконував, - заявив працівник ГУБОЗу.

За даними видання, відрядження інтерполівця Неволі та його заступників в зону проведення АТО тривало аж по чотири дні. Та навіть такий, формальний, виїзд гарантував посадовцям Інтерполу статус учасника бойових дій.

"Слідство.інфо" отримало документи, які підтверджують, що поїздка інтерполівців в зону АТО - не службова необхідність, а воєнний туризм. Це наказ відрядити Василя Неволю з 19 вересня 2014 року строком на 4 доби до Краматорського міськвідділу міліції та Сєвєродонецького міськвідділу на службовому автомобілі "Фольксваґен Пасат". А ще - папери на відрядження Ожилівського та Бахмутченка у ті ж самі райвідділи терміном на 4 доби - тільки двома тижнями пізніше, 6 жовтня.

Якщо взяти відстань від Києва до кінцевого пункту відрядження - Краматорська - то сама лише дорога в один бік на авто забирає не менше 10 годин. Тож, виходить, що загальний час перебування їх зоні АТО становив не більше 72 годин. І це у двох райвідділах міліції.

У рапортах Василя Неволі та його двох заступників мета відрядження - ознайомлення з резонансними кримінальними справами та робочі зустрічі. Відтак, законних підстав претендувати на статус учасника бойових дій в інтерполівців не було, зазначають журналісти.

У сюжеті йдеться, що Неволя та його зами не брали безпосередньої участі в АТО. Інтерполівці відмовилися спілкуватися із пресою.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.