"Перевернути мізки кримчан": Навіщо команда Зеленського спокушає російських пропагандистів

Низький фаховий рівень чинних посадовців, а також відсутність скільки-небудь чітко сформульованої офіційної позиції стосовно повернення Криму призводять до появи в інформаційному просторі хаотичних, беззмістовних, а нерідко – і корисних для російської пропаганди заяв

"Перевернути мізки кримчан": Навіщо кома…

Останнім часом темі повернення Криму присвячено навдивовижу багато заяв українських посадовців. Можливо, це випадковий збіг, а може, так виглядає інформаційна підготовка до саміту Кримської платформи, запланованого, попередньо, на травень наступного року.

І поки стосовно цієї теми говорять очільник МЗС Кулеба з представниками Меджлісу кримськотатарського народу, чи, наприклад, його заступниця Еміне Джапарова з послами держав Євросоюзу – все виглядає цілком пристойно. Звучать правильні слова про порушення прав людини в Криму, мілітаризацію півострова, згортання громадянських та релігійних свобод, про необхідність покарати Росію за незаконні "вибори" на півострові тощо. Потроху набирається помітна кількість держав, готових взятих участь у саміті.

Але, на жаль, справа тим не обмежується. Оскільки паралельно звучать відверто дивні заяви. Добре, якщо вони просто хаотичні – на кшталт промови радника голови Офісу президента Сергій Куніцина в ефірі телеканалу ATR. Де він учора розповідав, що "для того, щоб повернути територію, зокрема Крим, треба повернути мізки людей. Тобто треба перевернути їхню свідомість". Подібні промови в доволі прямий спосіб натякають на те, що в Криму існує цілковитий консенсус громадян стосовно необхідності залишатися в Росії – і без "перевертання мізків" нічого змінити не можна. А окупаційні війська на півострові можна взагалі не брати до уваги, вони там тільки отих, з "неперевернутими мізками" стережуть. Далі цей "збитий політичний льотчик", що десятиліттями дрейфує по різних політичних силах, сидячи в гостях у кримськотатарського каналу, розповідав, що можливостей для утворення в Криму якоїсь там кримськотатарської автономії немає і не буде. Оскільки більшість населення півострова є представниками інших етносів. 

Втім, не Куніциним єдиним. Доволі цікаві документи з'являються і на сайті профільного міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій. Зокрема, заступник очільника цього відомства стверджує, що питання повернення півострова Крим та частин Донецької і Луганської областей у міністерстві тепер розглядається виключно як єдине ціле. "Логіка необхідності об’єднання кейсів Донбасу та Криму була покладена в основу переформатування структури нашого міністерства... коли ми говоримо про окуповані території, ми розглядаємо комплексно Крим і Донбас. Саме об’єднання цих двох кейсів дає нам у майбутньому перевагу у напрямку деокупації цих територій".

У стороннього спостерігача може скластися враження, що відтепер у Києві згодні реінтегрувати Донбас тільки разом із Кримом. І ніяк інакше. Таке рішення, звичайно, теж має свою логіку, але приймати його все-таки мав би парламент із президентом, а не замміністра на відомчому сайті. Який, вочевидь, всього лише хотів повідомити про об'єднання департаментів у справах Криму та ОРДЛО в один – але в результаті ораторської спритності зумів згенерувати замалим не міжнародну сенсацію. За певних несприятливих умов який-небудь Russia Today міг би згенерувати із цих висловлювань кілька чудових новинок – на кшталт "Україна відмовилась від Мінських домовленостей і не буде повертати Донбас без Криму". При тому новинки ці будуть супроводжуватися гіперпосиланнями на абсолютно офіційні джерела. А Україна отримає чергові проблеми із власним міжнародним іміджем. Спричинені висловлюваннями людей, які отримують зарплатню за те, аби формулювати й висловлювати державну політику у відповідній сфері.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"