Кастинг "дрібноти": Навіщо Кармазіну булава, а Гриценку - Добродомов

Політики так званого "другого ешелону" шукають нові ролі для "капіталізації" своїх персон у передвиборчих торгах

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Кастинг "дрібноти": Навіщо Кармазіну бул…

Мало не весь вітчизняний Інтернет-простір облетіла новина: екс-нардеп Юрій Кармазін на Першій Всевеликій Раді козацтв був призначений "гетьманом козацтв всієї України". Голова Партії захисників Вітчизни хвалиться, що змінив на цій посаді "самого" екс-президента Віктора Ющенка. У соцмережах жартують: мовляв, Кармазін, про якого встигли забути, вирішив повернутися у велику політику з булавою і в шароварах.

Заради справедливості варто зазначити, що екс-нардеп досить давно ходить з лампасами і у військовому кітелі. Так, буквально два тижні тому, 8 травня, на День пам'яті і примирення його у генеральській "козацькій" формі бачили у Гостомелі. Цікаво, що туди він приїхав до скандального місцевого селищного голови, за сумісництвом – кошового отамана Гостомільської Січі Юрія Прилипка – колишнього "регіонала", відомого тим, що у 2014 році саме в його гаражі був знайдений автопарк втікача Віктора Януковича.

Але не Кармазіним єдиним. Починаючи з весни, низка політичних гравців, як кажуть "другого ешелону", почали демонструвати нечувану активність. З середини березня Київ заполонили "антикорупційні" білборди Тараса Костанчука.

Щоправда, особливих дивідендів йому це не принесло: навпаки, поява масованої реклами викликала запитання відносно природи коштів на неї у досі мало відомого політика. Якого в пресі пов'язували і з екс-головою СБУ Валентином Наливайченком (ще один досить активний медійний персонаж), і навіть з групою "газовиків", згадуючи слова нардепа Сергія Лещенка, котрий три роки тому прямо прив'язав Наливайченка до клану Фірташа-Льовочкіна.

Естафету Костанчука підхопив Віктор Чумак. Із плакатів він розповідав про владу олігархів, яка розкрадає країну, і про те, що це веде до поразки. Крім цього київський нардеп часто відвідує регіони, що можна витлумачити або як спробу заявити про себе в якості майбутнього кандидата в президенти, або про намагання підвищити ставку в торгах за роль VIP-спікера в команді якогось іншого кандидата.

З Чумаком у піарі змагається нардеп Дмитро Добродомов. Намети з символікою "Народного контролю" та сітілайти покрили весь Київ. І це вже дало результат: його партія та "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка створять спільну політичну платформу "Народна довіра". Про це повідомив сам Добродомов. За його словами, об'єднання має на меті висунути єдиного кандидата в президенти та його команду з претендентами на п'ять ключових посад: глава СБУ, міністр оборони, голова Нацбанку, міністр закордонних справ та генпрокурор.

Мало хто сумнівається, що у цьому дуеті лідируючі позиції займає Гриценко, якого у ЗМІ останнім часом пов'язують з політичним інтересом зятя Леоніда Кучми Віктора Пінчука. На фоні соціологічних опитувань, де "перший непрохідний" вперто ходить в лідерах, Гриценко почав інформаційну кампанію, що влада нібито бореться проти нього. Мовляв, колишній перший заступник голови Служби безпеки, генерал Віктор Трепак попередив його про "спецоперацію Банковоі" проти нього. Щоправда, подібні заяви викликають скепсис. Адже, не виключено, що Трепак, найбільш відомий тим, що дав хід так званій "чорній бухгалтерії" Партії регіонів, шукає собі політичне майбутнє і саме його ім'я платформа Гриценка-Добродомова висуне на посаду голови СБУ.

Можна дати прогноз, що протягом літа дрібні партії з амбітними лідерами заповнюватимуть інформаційний простір гучними заявами про спільний похід на вибори, про висунення єдиних кандидатів, закликатимуть опонентів проводити народний праймеріз, тобто, нічого нового, звичайна гра на публіку. Яка, проте, працюватиме проти найпотужнішого кандидата від опозиції Юлії Тимошенко. З боку її штабу ми також побачимо спробу підтягнути когось із VIP-агітаторів. Не тому, що вони їй надто потрібні, просто дешевше ангажувати балакучі голови в свою обойму, аніж потім витрачатися на боротьбу з їхніми довгими язиками під час активної фази виборчих перегонів.

Простіше кажучи, десятки політиків вийшли на політичний базар, де одні продають себе, а інші купляють. Так би мовити, традиційний для вітчизняної політики процес самозбереження старих еліт. Трохи підретушованих і підфарбованих.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme