Касько розповів, коли Україна поверне вкрадені Януковичем гроші

Повернути в Україну кошти, вкрадені колишнім президентом Віктором Януковичем і його оточенням, можна буде не раніше, ніж через 5 років

Про це заявив заступник генерального прокурора Віталій Касько в інтерв'ю ЛІГА.net, передає depo.ua.

"Якщо прокуратура запрацює ідеально і судова система теж, то, думаю, в межах п'ятирічного строку можна говорити про повернення цих коштів. Але "прогрес" на сьогоднішній момент вже такий, що ми явно не вписуємося в цей термін. Динаміка розслідування і стадії, на яких воно зараз знаходиться, дозволяють мені говорити, що цей термін затягується ", - сказав він.

За його словами, щоб повернути кошти, необхідний, в першу чергу, вирок українського суду, що вступив в силу.

"І дуже бажано, щоб в ньому було прописано, що в результаті злочину викрадені державні кошти, які в кінцевому рахунку були переведені за кордон і заблоковані в певній країні. Вирок повинен вступити в силу, треба пройти як мінімум першу і апеляційну інстанцію. Після цього вирок суду передається для виконання до відповідної країни, де знаходяться активи. Це вже буде компетенція Міністерства юстиції ", - пояснив чиновник.

"Якщо дотримані всі вимоги міжнародних договорів, такий вирок виконується, і починаються переговори між урядами двох країн, підключається виконавча влада. І вирішується питання про долю конфіскованих активів: чи буде репатріація (повернення Україні повної суми) або ж тільки її частини (договір про розподіл конфіскованих активів) ", - додав Касько.

"Уявіть собі, що це за процедура і скільки вона може тривати", - підкреслив він.

"Я б на місці уряду, скоріше, задумався про створення спеціального фонду, куди могли б спрямовуватися повернуті з-за кордону кошти колишніх чиновників, використання коштів з якого контролювало б правління з числа представників США, ЄС, Швейцарії, нашого уряду і громадськості. І кошти з цього фонду було б направляти на цілі боротьби з корупцією в Україні. Ми неодноразово озвучували такі пропозиції, і наші іноземні партнери сприйняли б їх як позитивний сигнал ", - зазначив заступник генпрокурора.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"