Касько прогнозує зняття санкцій ЄС з режиму Януковича вже у березні

Європейський Союз з початку 2016 року може почати поступове зняття санкцій із соратників екс-президента України Віктора Януковича
Depo.Влада
23 листопада 2015 08:32
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю ТСН заявив заступник генпрокурора Віталій Касько, передає depo.ua.

Він зазначив, що повне зняття санкцій може завершитись у березні того ж року.

Він пояснив це тим, що за логікою Євросоюзу правоохоронним органам достатньо одного-двох років, щоб довести злочини і після цього в рамках механізмів міжнародної правової допомоги накласти арешт на рахунки, нерухомість та інші об'єкти за кордоном.

"Якщо двох років недостатньо, то правоохоронні органи працюють недостатньо ефективно. Тому з того, що я чую від західних партнерів, подальшого продовження санкцій не варто очікувати", - сказав Касько.

На думку заступника генпрокурора, українським правоохоронцям потрібно зосередитися на арештах майна та активів у власних кримінальних провадженнях, а не на проханнях продовжити санкції.

На зауваження журналіста про те, що арешт і так накладений, Касько відповів: "Майно заарештоване на підставі саме санкцій. У ЄС, Швейцарії, Ліхтенштейні. Не на підставі рішень українських правоохоронних органів і судів. У цьому є проблема. Як тільки міжнародні адміністративні санкції припинять свою дію, все це буде розблоковане".

Тому, підкреслив він, майно представників режиму Януковича треба арештувати в рамках українських кримінальних проваджень.

Нагадаємо, раніше Касько розповів, що генеральний прокурор України Віктор Шокін вимагав від нього написати рапорт на звільнення.

На питання, які у нього стосунки з генпрокурором, Касько сказав: "Ми не спілкуємося. Він вимагав від мене написати рапорт на звільнення, я сказав, що він мене не призначав і я звільнятися за власною ініціативою не збираюся".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада