Касько оскаржуватиме особисте зобов’язання

Колишній заступник генерального прокурора України Віталій Касько та його захист збираються оскаржувати рішення суду щодо запобіжного захід у вигляді особистого зобов’язання
Depo.Влада
14 квітня 2016 17:02
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив журналістам після засідання Печерського районного суду Києва, повідомляє depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Хоча суд і відмовив у взятті під варту, він, тим не менш, проігнорував будь які аргументи, які стосувалися статусу підозрюваного і застосував особисте зобов'язання як запобіжний захід. Я думаю, зайвим буде говорити про те, що таке рішення, на нашу думку, є необгрунтованим та незаконним, і ми будемо його оскаржувати", - сказав екс-заступник генпрокурора.

Він запевнив, що це рішення, відповідно до українського законодавства, підлягає апеляції. "Те, що записано в ухвалі не означає, що так є по закону, повірте мені", - додав він.

На жаль, додав Касько, на суд здійснюється політичний тиск і він так само, як і прокурори, змушений іти на порушення закону: "Ми будемо оскаржувати це і доводити хибність цієї позиції переслідування кожен день".

Він прокоментував журналістам події у суді так: "Не було жодних доказів наявності у мене статусу підозрюваного. Ви бачили реакції юристів в тому числі, ви бачили аргументи суду, які наводилися. Я вже не говорю про те, що не було жодних доказів на підтвердження ризиків, при яких застосовується запобіжний захід".

Нагадаємо, Печерський суд Києва відмовив у клопотанні представників держобвинувачення щодо узяття Каська під варту і застосував запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Нагадаємо, 10 квітня пізно ввечері біля столичного театру імені Івана Франка Каськузачитали підозру у скоєнні злочину.

У Генеральній прокуратурі заявили, що Каську повідомлено про підозру в шахрайстві в особливо великих розмірах та використанні свідомо підробленого документа. Йому інкримінують правопорушення, передбачені ч. 4 ст. 190 і ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України.

Як стверджують у ГПУ, повідомлено про підозру з дотриманням всіх передбачених законом прав підозрюваного, а також з урахуванням перебування Каська в статусі адвоката. У зв'язку з чим підозра підписана заступником генпрокурора.

Сам Касько заявляє, що Генпрокуратура сфабрикувала справу стосовно нього, чим намагається його дискредитувати.

Сьогодні, 13 квітня, Касько повідомив, що після допиту у ГПУ отримав клопотання про взяття під варту, яке найближчим часом розглядатиме Печерський суд Києва.

Адвокат заявив, що Каську можуть призначити заставу в сумі 1,8 млн грн.

Сьогодні Печерський районний суд міста Києва веде засідання з обрання запобіжного заходу для екс-заступника генерального прокурора України Віталія Каська.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада