Каськіва затримали у Панамі

Екс-голову Нацагентства України з інвестицій Владислава Каськіва затримали правоохоронці Панами
Depo.Влада
8 вересня 2016 09:13
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляють джерела depo.ua.

Також, як пише РБК-Україна, інформацію про затримання Каськіва підтвердив і генеральний прокурор України Юрій Луценко.

За словами генпрокурора, протягом 48 годин має відбутися слухання по справі Каськіва.

"У разі його згоди на добровільну видачу, екстрадиція відбуватиметься за спрощеною процедурою і триватиме до 30 днів для узгодження всіх процедурних питань з українською стороною (надання даних представників України, які прибудуть в аеропорт Токумен (Панама, - ред.) для здійснення передачі та узгодження всіх логістичних питань)", - заявив Луценко.

"У разі відмови Каськіва від добровільної видачі, за законодавством Панами стороні надається 60 днів для захисту своїх інтересів і подачі контраргументів на матеріали компетентних органів України. Однак, панамська сторона запевняє, що поки не бачить підстав для відмови у видачі Каськіва", - зазначив генпрокурор України.

Луценко також підкреслив, що в даний час в діях Каськіва на території Панами не виявлено порушень кримінального законодавства країни. "У разі вчинення Каськівим кримінального злочину це не стане перешкодою до його видачі, оскільки Україна і Панама зможуть домовитися про подальше повернення громадянина України в Панаму для проведення суду та відбування покарання (така практика використовується при видачі громадян США)", - додав генпрокурор.

Нагадаємо, 18 серпня генпрокурор України Юрій Луценко повідомив про затримання у Панамі колишнього голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислава Каськіва.

Йому інкримінують зловживання за ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах) і ч. 2 ст. 366 (службова підробка, що спричинила тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Однак згодом Каськів спростував своє затримання.

Генпрокуратура передала МЗС для направлення до Панами клопотання щодо екстрадиції Каськіва.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада