"Картковий будинок" чи "громовідвід": Яка роль Богдана у команді Зеленського

Останніми днями в Україні тільки й мови про не то фейкову, не то не фейкову заяву глави Офісу президента України Андрія Богдана про власну відставку з займаної посади
 

Фото - censor.net.ua

Станом на сьогодні все виглядає так, що в Офісі президента тупо розвели усіх і зараз тихенько посміюються з того, як все вийшло. Хоча, влаштована у Трускавці журналістами обструкція Зеленському мала б наштовхнути президента на невеселі роздуми. Журналісти образились і це цілком зрозуміло, адже кому подобається, коли з тебе роблять дурня? Почали звинувачувати Зеленського в тому, що він підірвав медіа. Той все заперечував. Але мова зараз не про це.

 

Ситуація дійшла до тієї межі, коли справжня відставка Богдана виглядає чи не найоптимальнішим рішенням для самого Зеленського. Але як так сталося?

 

Володимир Зеленський не міг не розуміти від самого початку, що Андрій Богдан – досить токсичний кадровий актив ("людина Коломойського", люстрація тощо) і його призначення на будь-яку крупну посаду викличе збурення у суспільстві. Призначення Богдана не просто відбулося, а відбулося одним з перших і на одну з найбільш топових посад – по суті, Зеленський зробив Богдана своєю "правою рукою". 

 

Для чого новообраному президенту з перших днів йти на конфлікт з суспільством? Щоб потішити власне его? Надто дріб'язково. Більше схоже на те, що Богдан для Зеленського – це лише "громовідвід", який від самого початку грає свою роль. Його головне завдання – витягнути на себе максимум негативу на старті президенства, а потім бути звільненим з посади і зайняти свою місце в непублічному крилі команди (при всій своїй токсичності, він може принести Зеленському багато користі, як юрист). До того ж, при його звільненні можна виторгувати собі додатковий профіт.

 

Наприклад, нам відомо, що Зеленський хоче бачити прем'єр-міністром Олексія Гончарука, який останнім часом зажив слави "лівої руки президента", однак у цьому питанні на нього тиснуть з американського Білого Дому, вимагаючи зробити прем'єр-міністром когось зі своїх протеже: Коболєва чи Рашкована. Водночас, американці вже майже відкрито тиснуть на Зеленського з приводу все того ж Богдана, вимагаючи його відставки. Що може зробити у цій ситуації Зеленський? Запропонувати "компроміс": Богдана в обмін на Гончарука. Тобто, він звільняє Богдана, а США перестають тиснути в питанні прем'єра. Профіт? Профіт! Якщо вдасться…

 

Читайте також: Постправда з Богданом: В які небезпечні ігри з американцями грає Зеленський.

 

Ну а якщо Богдан від самого початку сприймався саме як "громовідвід", тоді й скандальна ситуація з Кличком виглядає в іншому світлі. Зеленському потрібен контроль над Києвом – це очевидно і зрозуміло, але просто взяти і посунути Віталія Кличка він не може – є певні законодавчі обмеження, які він змушений враховувати. По суті, єдине, що можна зробити зараз (до місцевих виборів), це те, що зробив Янукович з Черновецьким: натиснути на мера, щоб той самоусунувся від керування містом. Але Кличко – не Черновецький, і перед тим як йти в атаку на нього, потрібно провести розвідку. Перевірити, так би мовити, чи є у нинішнього мера Києва характер. А хто мав це робити, як не "громовідвід", якого не шкода? Ну і після того, як Кличко показав, що "на понт його не візьмеш", всі шишки прогнозовано полетіли саме на Богдана.

 

Читайте також: Страшилка для Зеленського: Що Кличко розповів Джуліані про Богдана.

 

Та й, власне, все виглядає так, що скандал з заявою Богдана на звільнення спровокований, а то й зрежисований командою Зеленського. Думаю, у цьому сумнівів вже немає ні в кого. А у Зеленського не могли не прорахувати наслідки, адже реакція преси була цілком прогнозованою. Тому, одне з двох: або у Зеленського прорахувались (ну, чи банально догрались) і зараз ламають голову над виправленням ситуації, або ситуація розвивається за сценарієм і все відбувається так, як і очікувалось "режисерами".

 

Якщо має місце другий варіант, то виникає питання: з якою метою? Що саме намагається приховати команда президента Зеленського за цим інформаційним шумом? Створити шумову завісу, під прикриттям якої президент спокійно виконає обов'язкову програму з призначення сотень чиновників різних рівнів? Якось не серйозно… Відволікти увагу від призначення людей, пов'язаних з Ахметовим і Пінчуком, на різні посади? Ну, таке...   

 

Тому є всі підстави припускати, що зараз команда Зеленського готує якусь "бомбу", від процесу підготовки до якої нас вирішили відволікти розмовами про заяву Богдана. Не виключено також, що "бомба" матиме негативний контекст, нівелювати який і повинна буде довгоочікувана відставка голови Офісу президента.

 

Звісно, Богдан міг весь цей "цирк на дроті" з заявою про звільнення влаштувати самостійно, граючи у свою гру і вибудовуючи свій власний "картковий будинок" (такий собі Френк Андервуд українського розливу). Але навіть якщо це так, то у президента Зеленського все одно зараз немає жодних підстав для того, щоб залишити його на нинішній посаді. Інакше він й справді ризикує посваритись з Білим Домом і самому перетворитись на українського Трампа. І справа навіть не в тому, що Зеленський не збирається йти на другий термін (а він це урочисто обіцяв) і йому нібито немає чого втрачати. Справа в тому, що відпрацювати перший термін у шкірі Трампа буде дуже некомфортно. То навіщо це робити, якщо цього можна не робити?

 

Читайте також: Між жартом і торгами Коломойського: Що ми знаємо про звільнення Богдана.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook