Карпюк та Клих в Чечні вперше поспілкувались з журналістами

Ув'язненим у Чечні українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху сьогодні, 26 жовтня, вперше дозволили поспілкуватись з журналістами
Depo.Влада
26 жовтня 2015 16:28
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на ТСН.

Ставити питання українцям тюремники заборонили, тому Станіслав Клих просто показав камерам сліди від тортур, які залишились на зап'ястях та колінах. Звинувачення російських слідчих Клих рішуче називає неправдою. Українці зраділи, побачивши в суді українських журналістів. Після півторарічної ізоляції, коли до них не пускали ані адвокатів, ані консула, Карпюк та Клих були приємно вражені, що в України про них не забувають. Попри жорстокість, з якою до них ставились у Росії, ув'язнені налаштовані рішуче на боротьбу.

"Для українців хочу передати, що Помаранчева революція, Майдан - це не завершення боротьби. Бо для нас, українців, має бути головна постанова - це особиста воля і процвітання нашої держави. Тому ще раз - боротьба, боротьба і боротьба. Хай не опускають рук перед ворогом", - сказав Карпюк.

Сьогодні відбулося технічне засідання суду, на якому в'язням подовжили запобіжний захід, а з 27 жовтня – почнеться розгляд справи по суті у присутності присяжних.

Нагадаємо, Карпюка та  Клиха звинувачують у тому, що як учасники УНА-УНСО воювали у Чечні проти російських військ.

Крім того,  Слідчий комітет Росії звинувачує прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка у війні проти російської армії в Чечні у 90-х роках.

Російські ЗМІ пишуть, що  свідчення щодо "чеченського досвіду"  українського прем'єр-міністра  дали українські в'язні Станіслав Клих і Микола Карпюк, а також смертельно хворий в'язень Олександр Малофєєв.

Станіслав Клих  в свою  чергу заявив, що дав свідчення під тортурами.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.