Скасувати локдаун, але заборонити святкування: Як влада таки зіпсувала українцям Новий рік

Уряд знову посилює карантинні обмеження напередодні Нового року. Під основний удар потрапляють всі, хто запланував вечірки та дитячі свята: заклади громадського харчування, дитячі заклади, артисти і люди, які передплатили послуги з організації святкування
 

Антон Коломойцев

Отже, як повідомила пресслужба уряду, з 19 грудня в Україні додатково забороняється проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів, загалом - так званих "утрєніків") за участю дітей з більш ніж однієї групи/класу та за прісутності відвідувачів. Для дорослих також є подарунок під ялиночку - в розважальних закладах та закладах громадського харчування заборонили проводити бенкети, вечірки, корпоративи, майстер-класи. А музеям, виставкам та галереям не дозволено впускати людей аби щільність була більшою, ніж 10 квадратних метрів на одного відвідувача.

Обмежать і кількість відвідувачів релігійних заходів. Проте тут щільність у приміщеннях для справляння культу може сягати не більше 5 квадратів на одного парафіянина.

Тобто, влаштовувати новорічні ялинки дітям можна, але в рамках однієї групи і не запрошуючи гостей. Поїсти в ресторані можна, але не влаштовуючи з цього свята з піснями, танцями і конкурсами. Таке враження, що коронавірус, на думку нашої влади, нападатиме з 19 грудня тільки на людей, яким разом дуже весело. Якщо ж вони всі просто розсядуться, говоритимуть і їстимуть - ризики значно менші. Ростові ляльки, Санта-Клаус, караоке і фіксики - джерело коронавірусної небзепеки.

Неодмінним атрибутом цього нового комплексу карантинних обмежень, як і у випадку з "карантином вихідного дня" є неспроможність чиновників не те що переконати, а принаймні розбірливо пояснити, навіщо це все запровджується і яких реальних результатів в уряді намагаються досягнути. Вже вкотре складається враження, що десь у нетрях уряду та міністерства охорони здоров'я сидить спеціальний відділ, який вигадує абсолютно нелогічні активності і вишукує, що б такого ще утнути аби довести всім свою працелюбність. При цьому в голови цих вигадників абсолютно не приходить, що, можливо, більш якісна комунікація з людьми могла б зробити їх якщо б не прихильниками, то принаймні не ворогами кожної нової задуманої концепції.

Натомість у нас виходить, що невідомо з якою метою і з невідомо яким обгрунтуванням знову певну категорію суспільства приносять у жертву. Адже як інакше мають почуватись всі причетні до організації новорічного святкування ресторатори, аніматори, артисти та інші "масовики-затійники" задіяні в процесі, яким нещодавно ніби оголосили: все, народ, обережно, але святкуємо, а вже після Різдва, Нового року і Різдва залягаємо у тотальний локдаун? 

І от коли процес був запущений, почали формуватись замовлення, вноситись аванси і закуповуватись "розходники", народу крадькома оголошують про загальний "стоп". Тепер у всіх, хто передплатив організацію свята: замовив бенкет, артистів тощо виникає питання, чи повернуть їм витрачені гроші. Або, може, якось домовитися і влаштувати підпільне свято на свій страх і ризик? В артистів і власників розважальних і гастро-закладів, для яких новорічні свята - час суттєвого заробітку, також виникає питання - а хто компенсує їм не зароблені гроші. Логічно, що багато хто робить висновок - влада запроваджує такі дивні обмеження виключно для того, щоби здерти якомога більше штрафів з бізнесу.

Фото: depositphotos.com

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада