Карантин вихідного дня: Мінкульт вимагатиме від уряду фінансових компенсацій

Міністерство культури та інформаційної політики готує пропозиції до Кабінету міністрів про режим фінансових компенсацій у зв’язку з запровадженням карантину вихідного дня
 

Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко в Telegram, повідомляє Depo.ua.

"У МКІП вже готуємо нашу пропозицію до Кабміну про режим фінансових компенсацій. Будемо апелювати до європейського досвіду, бо введення локдауну там передбачало фінансові компенсації від держави суб’єктам господарювання (у тому числі і самозайнятим) на період простою", – зазначив він.

Міністр заявив, що не збирається відступати від своєї позиції і продовжуватиме боротися.  

"Прошу галузь так само не опускати руки заради української культури. Завдяки розрахункам наслідків локдауну для України, які навело наше Міністерство, на урядовій нараді нас частково почули", – повідомив він.

На думку міністра, відновлення ринків відбуватиметься повільно через міграцію спеціалістів до більш захищених індустрій.

"Негативний баланс робочої сили в креативних індустріях призведе до втрати їх експортного потенціалу та можливості промоції України в світі через креативні продукти та послуги.Ситуація потребує термінових рішень. Попередні заходи – гранти УКФ чи УІКу – зараз на етапі здійснення, і, сподіваюсь, будуть доведені Мінфіном до завершення. А закон про 7% ПДВ має спрацювати після завершення нокдауну", – заявив він.

Ткаченко також навів розрахунки про вплив карантинних обмежень на культуру, туризм та креативні індустрії, нагадавши про критичність ситуації та важливість фінансової підтримки.

- Туризм – падіння туристичного потоку на 75%, закриття кордонів. Падіння середньої завантаженості готелів з 50% до 20%. Середні втрати доходу за 1 уікенд – 1 045, 66 млн. грн.

- Готелі – падіння середньої завантаженості готелів з 50% до 20%. Середні втрати доходу за 1 уікенд – 119,77 млн. грн.

- Кінотеатри – втрата відвідувачів на 39%. Середні втрати доходу за 1 уікенд – 17,13 млн. грн.

- Культура та креативні індустрії (без ІТ та кіномереж) – втрата 50% доходу через обмеження на проведення заходів та вхід до закладів, втрата платоспроможності. Середні втрати доходу за 1 уікенд – 324,16 млн. грн.

- Втрати в робочій силі та доходах відкидають галузі туризму, культури та креативних індустрій на рівень 2010 року.

- Локдаун туризму, культури та креативних індустрій може призвести до втрати близько 10% ВВП протягом найближчих 5 років.

Нагадаємо, раніше Ткаченко пояснив, чому проти запровадження карантину вихідного дня.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"