ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кандидат в Архангели. Коли Тимошенко і Садовий вимагатимуть арештувати Саакашвілі

Українські опозиціонери, що носилися з Міхеілом Саакашвілі як з прапором революції, дарма розраховували, що зможуть безболісно піаритися, утримуючи емоційного грузина під контролем. Контролювати Саакашвілі, схоже, не може навіть сам Саакашвілі

Depo.Влада
15 вересня 2017 08:55
ФОТО: depo.ua

Не минуло й тижня з моменту тріумфального прориву екс-президента Грузії через державний кордон України, як Міхеїл Ніколозович більш-менш визначився зі своїми подальшими планами. Після подорожей по провінційних містах, порушник держкордону планує у вівторок, 19 вересня, "переміститися в Київ", пише "Ділова столиця".

Дата 19 вересня, зрозуміло, не випадкова - в цей день відновлює свою роботу Верховна Рада, що завжди супроводжується політичними акціями під її стінами і особливою увагою журналістів до роботи законодавчого органу. Але крім того, як зазначив сам Саакашвілі, "цей день, наскільки я чув, архангела Михаїла - охоронця Києва. Треба Київ терміново рятувати".

Насправді день архістратига Михаїла в листопаді, а 19 вересня релігійне свято "Спогад дива Архістратига Михаїла", що, втім, посил Саакашвілі ніяк не змінює, мовляв, ось він - я Михайло - рятівник і покровитель столиці, вождь війська Господнього з вогненним антібарижним мечем, готовий явити своє чудо. Месія, та й годі.

Правда, чудо, яке зібрався явити столиці опозиційний "архістратиг" передбачити не складно. Швидше за все нас чекає не те щоб дуже багатолюдний, але цілком помітний мітинг прихильників грузинського реформатора, а точніше кажучи супротивників Порошенко з транспарантами про "бариг", олігархів і корупцію, пісні-танці, вимоги негайно повернути "вкрадений" паспорт і, чого найменше хотілося б, силові провокації щодо правоохоронців.

Однак фантазії і зарозумілість Міхеїла Ніклозовіча, хоч і забавні, але нас в цій історії цікавлять не занадто сильно. Штука в тому, що нинішні партнери екс-президента і екс-губернатора, як виявилося, в плани потенційного "покровителя Києва" виявилися не посвячені. Тобто ні про яку спільну акцію всіх "прогресивних, демократичних і проєвропейських сил", про об'єднання яких ще зовсім недавно говорила Юлія Тимошенко, мова поки не йде. У ситуативних соратників Саакашвілі, як виявилося, були свої плани і тепер їм потрібно або терміново все міняти і приєднатися до апатриду, або зізнатися в тому, що Саакашвілі занадто вже швидко відбився від партнерських рук і грає в свою гру, не надто озираючись на союзників.

При цьому особливих резонів узгоджувати свої дії з Тимошенко, Гриценко, Семенченко, Соболєвим та іншими корисними "прилипалами" у Саакашвілі немає. Мабуть, зустріч з ненависним колись йому олігархом Ігорем Коломойським не пройшла даром, і тепер грузинський реформатор має достатній ресурс для незалежних дій. Що ж стосується розрахунку патріотично-популістської опозиції попіаритися на гучному імені Саакашвілі, то вона частково вдалася, проте з'явився ризик - з тих, хто грав першу скрипку і ніс грузина як прапор, перетворитися в ведених Міхеілом Ніклозовічем, причому, ведених незрозуміло куди і не зовсім зрозуміло навіщо.

Власне, Тимошенко і компанія роблять ту саму помилку, що свого часу і їх ворог Порошенко. Останній також розраховував, що Саакашвілі можна приручити, контролювати і використовувати у власних інтересах, проте істеричний кавказець виявився стихійним лихом, здатним знищити те, що випустило його з берегів.

Особливу стурбованість додає ще й той факт, що Міхеїл Ніклозовіч, швидше за все розуміє, в яку гру він вплутався. Якщо до прориву кордону, його буйство не виходило за рамки політичного хуліганства, гучних звинувачень і "шоколадної дупи", то тепер Рубікон перейдено. Для Саакашвілі зараз дорога або назад до Польщі в політичні пенсіонери, або на Банкову - намагатися "розхитати" революційну ситуацію. Так що, потенційно, Саакашвілі може перейти ще одну грань, за якою буде серйозна небезпека, в тому числі і для його ситуативних союзників.

Тому не виключено, що дуже скоро Тимошенко і компанія почнуть навперебій вимагати від влади вгамувати Саакашвілі. Власне, самий нерішучий з друзів Саакашвілі - Андрій Садовий дистанціювався від Міхо відразу ж після прикордонного інциденту, і якщо ставки будуть підвищуватися і далі, то його приклад наслідуватимуть і інші. Зрештою свій добрий шмат піару на Саакашвілі вони вже відхопили.

Фото: "Українська правда"

Більше новин політики читайте на Depo.Влада