Яким буде другий уряд Яценюка

Сьогодні Верховна Рада голосуватиме за новий склад Кабінету міністрів. У ньому очікується поява найнесподіваніших персонажів ...

Яким буде другий уряд Яценюка…

Такого уряду в Україні ще не було. І справа навіть не в тому, що вперше в будівлі на Грушевського засідатимуть іноземці. Головне те, що в цьому Кабміні практично не знайшлося місця політикам. Основа економічного блоку - абсолютно нові люди, які раніше навіть не пробували хлібосольної чиновницької роботи в Україні.

ДеПо дізнався, хто буде входити в ювілейний двадцятий склад уряду за історію незалежності України.

Варто почати з людей прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. Йдеться про три міністерства, які залишаються під контролем Арсенія Петровича. Це - міністр юстиції Павло Петренко, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і міністр Кабінету міністрів Остап Семерак. Першим замом до Авакова піде Ека Згуладзе, екс-глава МВС Грузії часів президентства Саакашвілі і досить авторитетна особистість.

Якщо говорити про квоту президентського «Блоку Петра Порошенка», то тут язик не піднімається назвати більшість цих людей орієнтованими на главу держави. І все ж першим віце-прем'єром стане людина, яка нині представляє президентську вертикаль влади, перший заступник глави Адміністрації Президента Геннадій Зубко.

Ще одна людина, хоч дещо пов'язана з Президентом - це претендент на крісло Мінпаливенерго Володимир Демчишин. Він очолює Національну комісію, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, хоча досвіду у нього в даній сфері явно недостатньо. При цьому він довгий час працював в структурі нинішньої голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої - ICU - директором відділу інвестиційно-банківських послуг групи. Тим не менш, ще одним претендентом на посаду міністра енергетики є Роман Рубченко, що є консультантом міжнародної консалтингової компанії McKinsey.

Окремо варто зупинитися на фінансовому блоці. Тут на посади претендують іноземці. Міністром фінансів, судячи з усього, стане уродженка США - Наталія Яресько, яка повернулася на початку 90-х в Україну. Спочатку вона працювала в економічному відділі посольства США. Потім безпосередньо зайнялася залученням іноземних інвестицій в українську економіку і очолила інвесткомпанію Western NIS Enterprise Fund в Україні і Молдаві. Є співзасновником компанії Horizon Capital, що володіє частками в компаніях «Агро-Союз», «Датагруп», «Вітмарк-Україна», Платинум Банк, «АВК», «Швидко» і т.д. Учора її сватав на першого віце-прем'єра мер Львова Андрій Садовий, однак пані Яресько відповідатиме за Мінфін.

Міністерство економіки з високою часткою ймовірності очолить ще один іноземець Айварас Абромавічус, що є партнером шведської інвестиційної компанії East Capital, яка вклала в Україну понад $200 млн інвестицій.

Міністерство соцполітики все-таки очолить Павло Розенко, який, за інформацією ДеПо , не хотів займати дану нестабільну посаду. З представників першого уряду Яценюка всидів на своєму місці Сергій Квіт, який зараз представляє президентську команду. А ось міністром культури з високою часткою ймовірності стане В'ячеслав Кириленко.

На посаду глави МінАПК висунули представники «Самопомочі» Олексія Павленка. Варто відзначити, що він - випускник економічного факультету Національного університету «Києво-Могилянська академія» та з 2006 по 2009 року був виконавчим директором групи компаній «Фокстрот». При цьому раніше претендентами на цей посаду називали Алекса Лісістсу і народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Леоніда Козаченка.

Свою кандидатуру на посаду міністра екології запропонувала «Батьківщина». Ним виявився Ігор Шевченко.

Знак питання поки стоїть над міністерством інформаційної політики, яке планується створити «під» народного депутата, багаторічного керівника «5 каналу» Юрія Стеця. Однак зараз всередині фракції «Блок Петра Порошенка» відбуваються конфлікти щодо доречності створення такого міністерства.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme