UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Кабмін ухвалив законопроект про процедуру добровільного позасудового врегулювання конфлікту

Сьогодні, 22 квітня, Кабмін на засіданні розглянув проект закону про медіацію, який передбачає запровадження процедури добровільного позасудового врегулювання конфлікту чи спору за допомогою медіатора

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу уряду.

Законопроект схвалили з врахуванням зауважень та доопрацюванням у триденний термін.

Підставою для ухвалення законопроекту стало те, що у світовій практиці при врегулюванні конфліктів інститут медіації дає можливість обирати досудові чи позасудові способи для вирішення спорів, при цьому зберігається можливість звернутися до суду для їх вирішення.

Зазначається, що в Україні процедура медіації застосовуватиметься у цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних правовідносинах, а також у кримінальних провадженнях.

"Фізичні та юридичні особи зможуть звернутись до медіатора для проведення медіації як до звернення до суду, третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу, так і під час судового, третейського чи арбітражного провадження або під час виконання рішення суду, третейського суду чи міжнародного комерційного арбітражу", – додали у Кабміні.

Стати медіатором може людина з вищою освітою, яка додатково пройде спеціальну підготовку в Україні або за кордоном. Водночас будуть введені спеціальні реєстри медіаторів.

Медіація проводитиметься за взаємною згодою сторін медіації відповідно до принципів добровільності, конфіденційності, незалежності та нейтральності, неупередженості медіатора, самовизначення та рівності прав сторін медіації.

"Також проектом Закону пропонується визначити права та обов’язки медіатора та сторін медіації, порядок проведення медіації, а також вимоги до договору про медіацію та до угоди про врегулювання конфлікту (спору) за результатами медіації. Разом з цим пропонується передбачити, що у разі успішного проведення медіації щодо спору, який є предметом розгляду суду, відповідній стороні судового провадження судом буде повернуто 60% сплаченого судового збору", – додав очільник Мінюсту Денис Малюська.

Прикінцевими та перехідними положеннями проекту Закону пропонується внести зміни, зокрема, до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України, якими запропоновано, що під час підготовчого засідання суд з’ясовує, чи бажають сторони провести позасудове врегулювання спору шляхом медіації, право суду оголосити перерву у підготовчому засіданні у разі, якщо сторони прийняли рішення провести позасудове врегулювання спору шляхом медіації, право суду зупинити провадження у справі у зв’язку з проведенням медіації, строк такого зупинення (на час проведення медіації, але не більше тридцяти днів з дня постановлення ухвали судом) та можливість зупинити провадження у справі на стадії її розгляду по суті.

Нагадаємо, Кабмін пропонує аналізувати ефективність державно-приватного партнерства по-новому.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme