Кабмін здешевив будівництво «Стіни» на кордоні з РФ в два рази

Активна фаза реалізації проекту «Стіна» на українсько-російському кордоні розпочнеться з квітня 2015 року
Depo.Влада
5 березня 2015 15:21
ФОТО: depo.ua
Кабмін здешевив будівництво «Стіни» на кордоні з РФ в два рази
Кабмін здешевив будівництво «Стіни» на кордоні з РФ в два рази

Про це повідомив помічник голови Держприкордонслужби, прес-секретар Олег Слободян, передає depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

«Проект «Стіна», насправді, це проект інженерного устаткування українсько-російського державного контролю в межах Харківської, Чернігівської, Луганської областей та на перешийку з тимчасово окупованим Кримом», - заявив він.

За словами Слободяна, перше фінансування для інженерного устаткування цих ділянок ДПС отримала в кінці 2014 року в розмірі 235 млн.

«До кінця року вдалося використати 163 млн, і ці гроші були використані в основному для обладнання наших блокпостів в смузі безпеки в межах Донецької та Луганської областей, а також для обладнання фортифікаційних споруд у межах Харківської, Сумської, в першу чергу, областей, Луганської, а також на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом», - розповів Слободян.

На даний момент, за словами помічника голови ДПС, попередня оцінка цього проекту за результатами 2014 року становила понад вісім млрд гривень, але ДПС отримала доручення уряду щодо зменшення вартості робіт.

«На даний момент в результаті роботи з проектними організаціями, з іншими правоохоронними структурами сума обладнання кордону була скорочена фактично в два рази. На 2015 рік поки що урядом передбачено 300 млн грн для реалізації проекту «Стіна». Перше фінансування у розмірі 30 млн грн має надійти в березні, тому активна фаза інженерного облаштування україно-російського кордону буде продовжуватися вже з квітня», - сказав він.

Нагадаємо, в лютому повідомлялося, що уряд розглядає можливість здешевлення проекту облаштування державного кордону.