Кабмін схвалив проект бюджету-2019 до другого читання

Кабінет міністрів затвердив поправки до проекту закону про державний бюджет України на 2019 рік для його розгляду Верховною Радою у другому читанні

Проект держбюджету-2019 був затверджений одностайно з умовою доопрацювання його у дводенний термін, після чого його направлять на розгляд парламенту, повідомляє Depo.ua.

На обговоренні підготовленого до другого читання законопроекту прем'єр-міністр Володимир Гройсман в черговий раз заявив, що уряд готовий працювати над документом з нардепами. У той же час він підкреслив, що бюджет-2019 має бути реалістичним, щоб не викликати кризи.

За словами в. о. міністра фінансів Оксани Маркарової, особливих змін у проекті, порівняно із затвердженим Радою в першому читанні, немає.

"Усі пріоритети повністю збережені", - сказала вона.

Маркарова наголосила, що дохідна і видаткова частини держбюджету на наступний рік скориговані з урахуванням рекомендацій Бюджетного комітету Верховної Ради.

Також, за її словами, в дохідній частині передбачені надходження від розмитнення так званих "евроблях" з урахуванням нещодавно ухваленого закону. Крім того, доопрацьований законопроект враховує зміни надходжень по доходах, зокрема, згідно з прийнятим парламентом законопроектом №9260 про підвищення низки рентних та акцизних ставок. Видаткова частина скоригована з урахуванням ініціатив президента України Петра Порошенка щодо збільшення фінансування сфери освіти.

Маркарова повідомила, що дефіцит бюджету в скоригованому проекті Держбюджету-2019 залишається незмінним на рівні 2,3% ВВП.

"Це є гарантією того, що Україна зможе нормально пройти пікові розрахунки за зовнішніми боргами, запланованими на наступний рік", - сказала вона.

Нагадаємо, сьогодні, 14 листопада, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що проект бюджету на 2019 рік має бути схвалений до 1 грудня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна