Кабмін розірвав програму економічної співпраці з Росією

Україна припинила дію програми економічного співробітництва з Росією  на 2011-2020 роки

Відповідне рішення було ухвалене на сьогоднішньому засіданні Кабінету міністрів Україні, передає Depo.ua.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив Міністерству закордонних справ України в установленому порядку поінформувати уряд Росії про це рішення.

Зазначимо, що одним з основних напрямів цієї програми була активізація співпраці у сфері військово-технічного співробітництва.

У рамках її реалізації Україна та Росія планували створювати спільні підприємства та стратегічні корпоративні об'єднання для створення нових зразків продукції військового, подвійного та спецпризначення.

Крім того, програма передбачала розвиток співпраці в області видобутку, переробки, зберігання та транзиту вуглеводнів, а також спільну розробку та освоєння технологій розвідки і видобутку газу з нетрадиційних джерел, освоєння та експлуатацію вуглеводневих родовищ на чорноморському шельфі.

Нагадаємо, про намір розірвати програму економічного співробітництва між Україною і Росією, яка була укладена 2011 року, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив 16 березня.

Довідка: 7 липня 2011 року Україна та Росія підписали в Москві програму економічного співробітництва з Росією на 2011-2020 роки.

Документ передбачав співпрацю двох країн у низці сфер, зокрема: в економіці, торгівлі, транспорті, курортно-рекреаційній, соціально-гуманітарній, прикордонній та інших.

У результаті співпраці очікувалося, зокрема, підвищення обороту двосторонньої торгівлі товарами в середньому не менш ніж на 10-15% в рік, збільшення обсягу взаємних інвестицій в середньому не менше ніж на 15-20% в рік і підвищення випуску підприємств з взаємними інвестиціями не менше ніж у 5 разів до 2020 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна