Кабмін проситиме вигнати Глазьєва із НАН України

Уряд звернеться до Національної академії наук України з приводу позбавлення статусу академіка радника президента Росії Сергія Глазьєва, підозрюваного у фінансуванні терористів
Depo.Влада
26 серпня 2016 07:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко, передає depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Національна академія наук - самоврядна організація. Як урядовець я не можу вказати жодному академіку, і тим більше президентові академії, як йому чинити по тих чи інших питаннях. Але ми можемо звернутися до Національної академії наук, щоб вони не відкладали розгляд цього питання, а розглянули його чимшвидше у світлі кримінальної справи, яка розслідується Генеральною прокуратурою України. А нею встановлено, що громадянин Росії Глазьєв прямо причетний до фінансування і стимулювання терористів, які діють на сході України і вбивають наших громадян", - підкреслив Кириленко.

Він ще раз уточнив, що таке звернення буде спрямоване до НАНУ "найближчим часом".

Нагадаємо, 22 сепрня генпрокурор Юрій Луценко назвав прізвища 18 російських військових високопосадовців, яким повідомили про підозру у організації гібридної війни з Україною.

Ключовою особою в організації називається радник президента Російської Федерації Сергій Глазьєв. 22 серпня Військова прокуратура України опублікувала розмови з Кирилом Фроловим, в яких Глазьєв давав вказівки сепаратистам із захоплення Одеської облради.

Глазьєв є іноземним членом НАН України з 2009 року.