Кабмін погодив звільнення міністра екології, а Яценюк виставив його за двері

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення звернутися до парламенту з проханням відправити у відставку міністра екології і природних ресурсів Ігоря Шевченка
Depo.Влада
24 червня 2015 15:40
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав народний депутат Антон Геращенко, передає depo.ua.

"Щойно на засіданні Кабінету Міністрів, в якому я взяв участь, після заслуховування матеріалів службового розслідування щодо ситуації з польотом міністра Шевченка на чартерному літаку, що має відношення до народного депутата Олександра Онищенка, Арсеній Яценюк запропонував Ігорю Шевченку подати у відставку за власним бажанням. Той категорично відмовився", - розповів нардеп.

За його словами, після цього Яценюк сказав, що змушений звернутися до Верховної Ради з поданням про відставку міністра екології та природних ресурсів із займаної посади.

"Члени Кабінету Міністрів підтримали пропозицію Арсенія Яценюка, після чого прем'єр запропонував Ігорю Шевченку залишити засідання уряду. Той зібрав речі і покинув засідання уряду".

У прес-службі Кабміну підтвердили намір звільнити Шевченко і розповіли "за вчинення діянь, що можуть містити корупційні правопорушення або порушення вимог до поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави".

"За час перебування на посаді Міністра неодноразово мали місце факти порушення Ігорем Шевченком законодавства, наслідком чого було проведення перевірок та підтвердження відповідних фактів. Зокрема, в січні 2015 року в робочий час Ігор Шевченко в особистих справах без отримання відповідного дозволу перебував в Об'єднаних Арабських Еміратах, 5 травня 2015 року без поважних причин міністр також був відсутній на робочому місці та безпідставно не взяв участь у засіданні уряду.
Крім того, Ігор Шевченко 6 червня 2015 року о 14 год. 30 хв. вилетів чартерним рейсом приватним літаком ТСТКN в особистих справах до м. Дрездена та повернувся 8 червня 2015 року о 16 год. (в робочий день) з м. Ніцци також приватним літаком PHARO, - наголошується в документі", - розповіли в уряді. 

Крім того, в поданні на звільнення стверджуються, що "мала місце "приватизація" Міністерства газовим олігархом, народним депутатом України Онищенком О. Р., зокрема в період перебування на посаді Міністра екології та природних ресурсів України Ігорем Шевченком внесено подання стосовно призначення на посаду Голови Державної служби геології та надр Матвєєва П. С., який під час виборів народних депутатів у 2012 році був довіреною особою Онищенка О. Р., а також організовував роботу ТОВ "Надра Геоцентр", ПАТ "Пласт" та інших підприємств Онищенка О. Р".

Нагадаємо, що днями прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк відчитав міністра екології Ігоря Шевченка за невідвідування місця пожежі на нафтобазі під Києвом. Спочатку глава Кабміну звернувся до депутатів від ВО "Батьківщина", яка рекомендувала Шевченка на цю посаду, розглянути можливість його звільнення.

Читайте також: Як Тимошенко вилізе з калюжі, в яку сіла з міністром екології