UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Кабмін програв Суркісам черговий суд щодо "Приватбанку"

Київський апеляційний суд відмовився задовольнити клопотання Мін'юсту, що представляє інтереси Кабінету міністрів, про призупинення дії постанови, яка зобов'язує "Приватбанк" виплатити депозити сім'ї Суркісів

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Finbalance.

Зазначається, що у такий спосіб суд підтвердив зобов'язання "Приватбанку" виконувати умови депозитних договорів (на загальну суму $250 млн, або майже 6,7 млрд грн) з компаніями братів Суркісів (Camerin Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlins Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP), не чекаючи рішення суду щодо суті справи (№757/7499/17-ц).

Варто зазначити, що "Приватбанк" наполягав на тому, що виконання договорів неможливе, оскільки депозити були конвертовані в капітал банку під час націоналізації як засоби, що належать, за визначенням НБУ, особам, пов'язаним із ексвласниками фінустанови.

Нагадаємо,  7 травня "Приватбанк" отримав від державного виконавця Печерського відділу Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України чотири нові постанови про відкриття виконавчих проваджень.

Згодом стало відомо, що від "Приватбанку" вимагають виплатити Суркісам $250 млн.

Також міністр юстиції України Денис Малюська повідомив, що держава не стягує сім мільярдів гривень з "Приватбанку" на користь компаній братів Суркісів, а виконує ухвалу суду.

Довідка: Сім'я Суркісів (батько Рахміль Суркіс, дочка Ігоря Суркіса Марина, дочка Григорія Суркіса Світлана, а також колишня дружина Григорія Суркіса Поліна Ковалик) мали вклади у "Приватбанку" розміром 1,048 млрд грн.

Під час націоналізації "Приватбанку" Суркісів через те, що вони є партнерами колишнього власника фінустанови Ігоря Коломойського по телеканалу "1+1", визнали пов'язаними із власниками банку особами, а їхні вклади конвертували в акції (процедура bail-in).

Кошти з депозитних рахунків Суркісів фактично списали. Натомість вони отримали акції додаткової емісії "Приватбанку", які опісля примусово продали за 1 грн державі (у такий спосіб провели націоналізацію).

Ще в 2017-му році Суркіси пройшли судові інстанції та довели, що вони не є пов'язаними особами в "Приватбанку", і домоглися повернення своїх депозитів. Гроші вже виплатили. Тобто державі не доведеться додатково платити, яке б рішення не ухвалив ВСУ.

Зараз суперечка перебуває на стадії касаційного розгляду у Великій палаті Верховного суду, який є судом касаційної інстанції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme