Кабмін відсторонив від посад начальника ПЗЗ та керівника Держфінінспекції

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк наказав порушити кримінальну справу проти начальника Південно-Західної залізниці Олексія Кривопішина
Кабмін відсторонив від посад начальника ПЗЗ та керівника Держфінінспекції
Кабмін відсторонив від посад начальника ПЗЗ та керівника Держфінінспекції

Про це прем'єр заявив на засіданні Кабміну, повідомляє depo.ua з посиланням на «Левый берег».

Він нагадав, що у ЗМІ з'явилася інформація про корупцію на ПЗЗ.
«Скромне керівництво Південно-Західної залізниці, керівник - Кривопішин, за даними ЗМІ, за кошти держави побудувало спортивний комплекс Olympic Village», - сказав прем'єр.

У зв'язку з цим, Яценюк, по-перше, попросив правоохоронні органи невідкладно порушити кримінальну справу за цим фактом.

«І друге, ми порадилися з членами Кабміну, відсторонити невідкладно керівника ПЗЗ від виконання обов'язків, почати термінове службове розслідування та разом з правоохоронними органами поставити крапку у зловживаннях цього чиновника», - сказав він.

Зазначимо, що Кривопішин очолював ПЗЗ з невеликою перервою з 2002 року.

Також, повідомив Яценюк, начальник Державної фінансової інспекції Микола Гордієнко відсторонений від своєї посади, проти нього розпочато службове розслідування.

За його словами, керівництво Держфінінспекції його обвинувачено у трьох порушення.

«Перший пункт - необ'єктивність проведення фінансової перевірки концерну «Антонов», де згідно з даними перевірки керівництву концерну потрібно дати по ордену. Хоча концерн на межі банкрутства. Друге - зловживання аудиторів Держфінінспекції під час аудиту великих державних компаній. І третє - відсутність дієвого контролю за державним майном та державними коштами», - сказав Яценюк.

За його словами, через два тижні за підсумками перевірки, швидше за все, керівництво інспекції буде звільнено.

«Будемо чистити всіх. Немає своїх, чужих...» - підкреслив Яценюк.

Нагадаємо, Гордієнко очолював інспекцію з 5 квітня 2014 року. Раніше він був директором одного з департаментів у інспекції. До цього також працював у Міністерстві транспорту та зв'язку, податкових органах та міліції.