Кабмін оприлюднив постанову щодо відтермінування штрафів для "євробляхерів"

До 1 січня 2020 року до власників автомобілів на єврономерах не застосовуватимуться штрафні санкції за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України

Кабмін оприлюднив постанову щодо відтерм…

Про це йдеться в оприлюдненій на Урядовому порталі постанові Кабінету міністрів від 2 жовтня 2019 р. № 862 "Деякі питання здійснення митного оформлення транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України", передає Depo.ua.

"Відповідно до закону України від 12 вересня 2019 р. №73-IХ "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо відтермінування застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України" Кабінет міністрів України постановляє: Відновити дію Тимчасового порядку виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 12 грудня 2018 р. № 1077 та постанови Кабінету міністрів України від 13 лютого 2019 р. № 101 "Питання митного оформлення транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України"", – зазначається у тексті документу.

Відновлений тимчасовий порядок виконання митних формальностей діятиме до 1 січня 2020 року.

Законом України від 20 вересня 2019 р. № 73-IХ "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо відтермінування застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України" внесено зміни до Митного кодексу України, якими передбачено продовження до 31 грудня 2019 року включно дії перехідного періоду, в якому громадяни України без застосування до них адміністративних стягнень можуть оформити для вільного обігу автомобілі, які використовуються в Україні на іноземній реєстрації.

Таким чином, постановою передбачено відновити дію та внести зміну щодо продовження строку застосування норм Тимчасового порядку виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України, затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 1077, як це передбачено підпунктом 2 пункту 2 прикінцевих положень закону № 73-IХ.

А також відновити дію суміжної з ним постанови Кабінету міністрів України від 13 лютого 2019 р. №101 щодо використання при митному оформленні транспортних засобів, які підпадають під дію Тимчасового порядку, сертифіката відповідності, в якому визначено рівень екологічних норм.

4 жовтня прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що рішенням уряду запровадження штрафів для власників автомобілів нерозмитнених автомобілів на іноземній реєстрації відкладено до 1 січня 2020 року. Також він додав, що відповідне розпорядження буде надано органам поліції.

Нагадаємо, 17 липня у Раді зареєстрували закон Зеленського про відтермінування штрафів "євробляхерам".

12 вересня нардепи підтримали відтермінування штрафів для "євробляхерів".

19 вересня стало відомо, що Міністерство інфраструктури України планує максимально спростити усі процеси під час розмитнення транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

20 вересня Зеленський підписав закон щодо відстрочки штрафів за "євробляхи".

2 жовтня стало відомо, що Кабінет міністрів України надасть розпорядження органам Національної поліції не застосовувати штрафні санкції до власників нерозмитнених автомобілів із іноземною реєстрацією, доки влада не вирішить це питання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"