Кабмін не дав Кремлю посіяти паніку серед населення - Петренко

Критика дій української влади в економічній сфері була частиною інформаційної війни Росії для провокації соціальних протестів в Україні. Однак влада зробила необхідні кроки для стабілізації ситуації, не дозволивши реалізуватися плану Кремля
Depo.Влада
5 березня 2015 11:35
ФОТО: depo.ua
Кабмін не дав Кремлю посіяти паніку серед населення - Петренко
Кабмін не дав Кремлю посіяти паніку серед населення - Петренко

Про це в середу в ефірі «24 каналу» заявив міністр юстиції України Павло Петренко, передає РБК-Україна.

За його словами, протягом останніх декількох тижнів парламент, президент і уряд працювали над тим, щоб отримати підтримку міжнародних фінансових організацій. В цей час всередині країни підігрівалися критичні настрої. «Ми почули багато популізму і критики з боку так званих експертів, в тому числі, представників політичних партій. Вони розповідали, що наша влада і наш уряд - повністю некомпетентні, що ми знищили економіку», - зазначив міністр.

В той же час уряд вніс ряд законів, які були спрямовані на стабілізацію, в тому числі, і валютної політики. За словами П. Петренка, зокрема, йдеться про прийнятий в першому читанні закон, який передбачає зобов'язання великих імпортерів і експортерів повертати кошти з-за кордону. В цілому документ буде прийнятий до кінця тижня, прогнозує міністр.

Крім того, за його словами, значна частина критики стосувалася низьких соціальних стандартів. «Хочу офіційно сказати, що близько 90 млрд грн, які Україна вимушена витрачати тільки цього року на Збройні сили, на війну, яку спровокував Путін, могли піти на ті самі пенсії та соціальні виплати. Це дало б можливість Україні в два рази збільшити пенсії 10-ти мільйонам пенсіонерів. Ми могли б ці гроші направити на поліпшення економіки», - сказав глава Мін'юсту.

Це ж, як зазначив міністр, стосується і валютної політики. «100 млрд грн були спрямовані на те, щоб врятувати банки і виплатити гроші людям, які є вкладниками цих банків», - сказав він, додавши, що ці кошти також могли піти на соціальні виплати.

«Коли групу критиканів очолює президент Росії - країни-агресора, ми розуміємо той план, який був у російської влади. Фактично протягом весни не дати можливості нам отримати кошти міжнародних фінансових організацій, не дати можливості стабілізувати економічну ситуацію і створити соціальні бунти, щоб всередині країни так само спробувати знищити українську владу, але їм це не вдалося зробити», - додав глава Мін'юсту.

Він запевнив, що у Кабміну є бажання робити кроки щодо соціальної підтримки українців, але поки немає такої можливості. «Або ми підтримуємо армію і даємо їй боротися за нашу незалежність, або фактично ми втрачаємо незалежність. І тоді ні економіки, ні соціальних виплат не буде», - сказав він. Втім, міністр переконаний, що якщо до кінця року ситуація на сході стабілізується, то той економічний потенціал, який буде сконцентрований завдяки реформам і змінам, буде спрямований на підтримку громадян України.