Кабмін дозволив загороджувальні мита на авто з ЄС

Кабінет міністрів України затвердив поданий Міністерством економічного розвитку і торгівлі порядок застосування спеціальних мит на імпорт європейських автомобілів для випадків, коли такий імпорт загрожує розвитку вітчизняного автопрому

Відповідне рішення ухвалене на засіданні уряду 28 грудня, передає Depo.ua.

Йдеться про порядок імпорту в Україну легкових автомобілів походженням з ЄС, що передбачає тимчасове підвищення ввізних мит на європейські авто (не більше як до рівня 10%, але не вище ставки пільгового ввізного мита, що діяла в 2015 році).

У Кабміні вказують, що такі заходи можуть бути застосовані при одночасній наявності ряду умов.  А саме: досягнення сукупного обсягу імпорту в Україну легкових автомобілів походженням з ЄС протягом року 45 тис. одиниць, а його питомої ваги в споживанні на внутрішньому ринку – понад 20% (з подальшим збільшенням до 25%). Також до них відносять перевищення сукупного обсягу імпорту легкових автомобілів походженням з ЄС в Україну протягом останнього 12-місячного періоду над граничним обсягом всіх первинних реєстрацій легкових автомобілів в Україні за той же період.

Третьою умовою введення спецмита є заподіяння значної шкоди національній промисловості, що виробляє подібний товар.

Нагадаємо, що лише 30 вересня Україна скасувала спецмита на імпорт автомобілів.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада