Кабмін дозволив загороджувальні мита на авто з ЄС

Кабінет міністрів України затвердив поданий Міністерством економічного розвитку і торгівлі порядок застосування спеціальних мит на імпорт європейських автомобілів для випадків, коли такий імпорт загрожує розвитку вітчизняного автопрому
Depo.Влада
28 грудня 2016 15:42
ФОТО: depo.ua

Відповідне рішення ухвалене на засіданні уряду 28 грудня, передає Depo.ua.

Йдеться про порядок імпорту в Україну легкових автомобілів походженням з ЄС, що передбачає тимчасове підвищення ввізних мит на європейські авто (не більше як до рівня 10%, але не вище ставки пільгового ввізного мита, що діяла в 2015 році).

У Кабміні вказують, що такі заходи можуть бути застосовані при одночасній наявності ряду умов.  А саме: досягнення сукупного обсягу імпорту в Україну легкових автомобілів походженням з ЄС протягом року 45 тис. одиниць, а його питомої ваги в споживанні на внутрішньому ринку – понад 20% (з подальшим збільшенням до 25%). Також до них відносять перевищення сукупного обсягу імпорту легкових автомобілів походженням з ЄС в Україну протягом останнього 12-місячного періоду над граничним обсягом всіх первинних реєстрацій легкових автомобілів в Україні за той же період.

Третьою умовою введення спецмита є заподіяння значної шкоди національній промисловості, що виробляє подібний товар.

Нагадаємо, що лише 30 вересня Україна скасувала спецмита на імпорт автомобілів.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада