Кабмін доручив посилити оборону узбережжя України

Кабінет міністрів України затвердив план першочергових заходів з облаштування державно кордону уздовж берегової лінії територіального моря України
Depo.Влада
23 жовтня 2015 23:51
ФОТО: depo.ua

Відповідне розпорядження Кабміну № 1068-р від 13 жовтня 2015 оприлюднено в п'ятницю на сайті уряду, повідомляє depo.ua.

Згідно з планом, Кабмін доручив Держприкордонслужбі до кінця 2015 року створити зону суцільного технічного та візуального спостереження на береговій лінії, а саме встановити нові пости технічного спостереження, провести ремонт і заміну функціонуючих радіолокаційних станцій.

Також Держприкордонслужба спільно з Міноборони та ДК "Укроборонпром" протягом 2015 року має провести модернізацію кораблів, катерів і суден морської охорони Держприкордонслужби, встановити на них автоматизовані системи ідентифікації суден, замінити радіотехнічне обладнання на сучасне.

Держприкордонслужба спільно з Міноборони також повинні опрацювати питання застосування на море безпілотних плавзасобів та можливості їх установки на кораблях, катерах і суднах забезпечення морської охорони Держприкордонслужби та військово-морських сил Збройних сил України.

Крім того, Кабмін доручив органам влади удосконалити порядок проведення заходів з реагування на виявлені загрози шляхом забезпечення постійної готовності до реагування на загрози наявними силами і засобами. Уряд також доручив посилити режимні заходи по перебуванню і переміщенню кораблів, катерів і суден у межах морських портів, якірних (рейдових) стоянок.

У рамках виконання завдань територіальної оборони: Держприкордонслужба, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Херсонська облдержадміністрації повинні до 15 жовтня 2015 визначити обсяги завдань з облаштування берегової лінії і забезпечення її охорони та подати Кабінетові міністрів пропозиції щодо відведення земельних ділянок для розміщення об'єктів військової інфраструктури та виконання інженерних робіт з облаштування берегової лінії, розстановка сил і засобів.

У свою чергу Міноборони, МВС, Держприкордонслужба, а також Донецька, Запорізька, Миколаївська, Херсонська ОДА у жовтні - листопаді 2015 року має провести інженерне і фортифікаційна облаштування берегової лінії з урахуванням можливостей дій резервів і чергових сил.

Крім того, Міноборони і МВС повинні створити на напрямках можливої висадки морського десанту систему вогневого ураження та інженерних загороджень - як на морі, так і на узбережжі.

Також Кабмін доручив Міноборони і МВС удосконалити систему базування та інфраструктурного забезпечення кораблів і катерів морської охорони Держприкордонслужби в пунктах базування Бердянська, Генічеська, Маріуполя, Очакова, Скадовська, а також визначити перелік судноремонтних підприємств незалежно від форми власності, які можуть проводити ремонтно-відновлювальні роботи на кораблях, катерах і суднах морської охорони Держприкордонслужби та військово-морських сил ЗСУ.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада