Кабмін анонсував свої дії після ухвалення "мовного закону"

Після ухвалення "мовного закону" - законопроекту "Про функціонування української мови як державної" - у другому читанні Кабінет міністрів одразу приступить до приведення всіх підзаконних актів у відповідність до закону про мову

Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час години запитань до уряду, інформує Depo.ua.

"Що стосується української мови. Наша мова є єдина - українська, при тому, що права інших мають бути абсолютно повністю захищені. Ви знаєте, що це для мене є принциповим питанням. Чому така ситуація відбувається, ви зараз розглядаєте закон про мову. Як тільки ви його завершите і ухвалите, хочу вам гарантувати, що уряд дуже буде швидко напрацьовувати всі підзаконні акти для того, щоб це забезпечити", - заявив Гройсман.

Нагадаємо, 28 лютого Рада розпочала розгляд "мовного закону".

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій закликав народних депутатів якомога швидше схвалити закон про українську мову.

Також у Раді розповіли, як каратимуть за недотримання "мовного закону".

Довідка: 4 жовтня Верховна Рада схвалила в першому читанні проект закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (№ 5670-д). Законопроектом визначено, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова.

19 грудня комітет парламенту з питань культури та духовності рекомендував Верховній Раді ухвалити "мовний закон" у другому читанні.

Водночас в Європейському Союзі рекомендують Україні відправити законопроект про державну мову, ухвалений Верховною Радою у першому читанні, на аналіз у Венеціанську комісію до набуття ним чинності.

13 березня нардеп від фракції БПП Олексій Гончаренко заявив, що "мовний закон" затягують через передвиборчу кампанію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook