Ізольований брехун: Який сигнал українцям подав Путін

Щорічна велика прес-конференція Володимира Путіна була такою ж, як і останні кілька років. Курс Росії в Україні та світі не зміниться. І це означає безвихідь для самої Росії

Ізольований брехун: Який сигнал українця…

Напередодні Нового року Володимир Путін традиційно дав велику прес-конференцію, де у звичній для себе манері він відповідав на зовнішньополітичні виклики, а також внутрішні російські проблеми - від телебачення в російській глибинці, до зростання доходів громадян на 0,5% і вбивства російських журналістів, які розслідували діяльність "Вагнер" у ЦАР. І додав, що "Вагнер" може просувати свої бізнес-інтереси в будь-якій частині світу, якщо це не суперечить законодавству.

Сказав Путін і про пенсійну реформу - болюче місце влади, через яку рейтинги Путіна останнім часом просіли. На питання чи не настав час відмовлятися від неї, російський президент пояснив, що вона необхідна, бо старіє нація. Раніше він був проти підвищення пенсійного віку, а зараз збагнув, що без цього не обійтися. Тому жорстоку реальність ніхто не скасує. І якщо суто російські проблеми українця не мають цікавити взагалі, то без України не минула поки що жодна прес-конференція Путіна.

Питання про двосторонні відносини з нашою країною посипалися від самого початку. Особливо, про Донбас, Крим, Азов та Об'єднавчий Собор і створення ПЦУ. Останню Путін, відповідаючи на питання каналу православного каналу "Царьград" назвав "Об'єднаною розкольницькою церквою Стамбульського приходу". І продовжив тезу тим, що "УПЦ МП в Україні була повністю незалежна". От тільки вимовляючи назву УПЦ МП на початку обмовився "по Фрейду", назвавши її РПЦ. А зараз, мовляв, влада втрутилася в справи церкви. І вона буде в Україні залежна від Стамбула. Винні в цьому Вашингтон, Порошенко і "вороги", які хочуть роз'єднатий український і російський народи...

Про Крим Володимир Володимирович говорив багато. Коли Euronews запитали в президента, чому військова присутність в Криму посилюється і чи збирається Кремль оголосити своєю акваторію Азовського моря, Путін відповів улюбленим гаслом 2014-го року: "Крим наш, і ми зробимо все для забезпечення безпеки його жителів. Військовий компонент буде посилюватися настільки, наскільки нам потрібно". При цьому, стосовно конфлікту неподалік Керченської протоки внаслідок якого росіянами були обстріляні та взяти в полон три українські кораблі з 24 моряками, президент Росії думку не змінив під тиском Заходу. За його словами, Україна "влаштувала провокацію" і її мета зрозуміла - скоро вибори, "рейтинги Порошенка" виросли. Одне з найгостріших питань про Україну Путіну поставив український журналіст УНІАН Роман Цимбалюк, закидавши президента питаннями про витрати на Донбас, де панують злидні, протистояння з НАТО, ядерну війну і стрілянину по українцях, а також про моряків та втручання в українські вибори за сценарієм США, бо занадто вже часто він аналізує рейтинги. І взагалі, чи не на часі йому змінити роботу - тоді і конфлікт з Україною б вичерпався.

У відповідь на це Путін заспівав знайому брехливу пісню про "блокаду Донбасу" владою України, і що Росія продовжить підтримувати Донбас та людей там, щоб їх "не порвали". Та додав, що мета Росії - це мир і процвітання на Донбасі та Україні, де "також економічні проблеми". А от "русофоби" в українській владі є головною причиною відсутності порозуміння незалежно від того, хто сидітиме в Кремлі. Про звільнення ж моряків наразі не йдеться. Путін розповів, що "на прохання Порошенка" в Москву приїздив Медведчук поговорити про це питання. Та розмовляти, за його словами, можна буде тільки після завершення російського слідства.

Окрім України міжнародний блок питань стосувався стосунків з США, Китаєм, Британією, аналіз подій у Франції... Якщо з Пекіном у Москви, за словами Путіна, все чудово, то от з Британією - "глухий кут". Та і зустріч з Трампом коли відбудеться російський лідер не знає. Але для американських журналістів у залі Путін додав, що поговорити їм є про що - Сирію, КНДР і двосторонні відносини. Про причини власної ізоляції зі сторони США Путін тактично не згадав. Але похвалив Трампа за рішення вивести війська з Сирії. Американський президент в "Твіттері" потролив Путіна. Мовляв, він не радий виводу військ, бо з ІДІЛ доведеться росіянам самим боротися. Американці ж перемогли.

Натомість, Путін поміркував про причини санкцій, які вводяться проти його країни. Ні, вони не через порушення міжнародного права, анексію Криму та агресію. Путін вважає, що санкції пов'язані виключно зі зростанням могутності Росії, з яким потрібно рахуватися, а не хочеться. "Зовсім недавно думали, що країни такої більше немає, а вона є. 160 мільйонів живе", - підкреслив він. І додав абсурдне твердження: "Зі сторони кажуть про анексію Криму. Про силове захоплення. Але якщо так, то кримчани ні до чого. А якщо вони прийшли і проголосували - це не анексія. Проти кримчан ввели санкції. Проти всіх. За що, якщо це анексія? А якщо за голосування ввели санкції, то тоді треба визнати, що воно було". Також Путін знає, де знаходиться штаб управління світом, при цьому не сказавши прямо. А от Росія, яка "буцімто намагається ним керувати - лише штамп". Головна ж мета Путіна - "забезпечити розвиток Росії і гідне місце у світі". Брехня, до якої вже всі звикли.

Загалом чергове шоу Путіна має виглядати дуже сумним для росіян. Їхня країна увійшла в режим Холодної війни. Для Заходу ж російський президент надіслав чіткі сигнали, що без прийняття російської реальності в Криму і у питаннях України, жодного просування вперед не буде. За санкції платитимуть звичайні росіяни, але цим вони мають пишатися, бо така ціна великодержавства.

Діалогу з Україною не буде до тих пір, поки у владі Порошенко. І війна на Донбасі продовжиться. Як не буде і обміну полоненими. Єдина людина, з якою він сьогодні спілкується - це Медведчук. Та і в нього не буде шансів домовитися, поки над ним стоїть Порошенко. Вже з новою владою процес заручників може поновитися. Будь-яка спроба провести кораблі через Керченську протоку знову, і висловити претензії на Крим, буде придушуватися силою без оглядки на міжнародне право. В принципі, все це вже відомо і так. Така політика цілком відповідає російській доктрині, яка незмінна, якщо дивитися широко, вже кілька століть.

Та є кілька приємних моментів із почутого. По-перше, Путіна дуже зачепило створення Української православної церкви. І окрім тези про розкол він не знає, що з цим робити. Бо вже наробив, взявши під контроль РПЦ.

По-друге, Путін вже навіть не приховує власну ізоляцію. Двічі збрехавши своїм підданим про зустрічі з Трампом, які зривалися, він може тепер хіба сказати про майбутнє просте "не знаю". Єдине, чим він забиває вуха росіянам - це постійний конфлікт з тими, хто хоче завадити Росії вставати з колін. А ще забрати Крим. Тези часів СРСР досі працюють. Воно і не дивно - відсоток ностальгуючих за "совком" в Росії досяг максимуму за останні 10 років - 66%. От тільки соціалізм Путін повертати не збирається. Хіба соціалістичну бідність.

Йти на врегулювання міжнародного конфлікту він теж не буде. Перспектива ізольованості від Заходу його цілком влаштовує. Він і далі намагатиметься творити біполярний світ. І це насправді третя приємність, бо все вищеперелічене означає, що Путін власними руками творить неповернення України в російську орбіту. Ну і тепер український виборець, який хоче радикального розриву між Україною та Росією знає, за кого голосувати. Єдине питання, на яке сьогодні навряд чи хтось в Україні відповість однозначно - кого в нас більше? Бажаючих примиритися, аби тільки все закінчилося і хлопці додому повернулися, що автоматично означає на російських умовах, або ж тих, хто і далі готовий воювати...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme