Ізмаїл отруїв або Путін, або інопланетяни

Вже минула майже доба як Ізмаїл б'ється в паніці через масове отруєння, і єдине, що стало зрозуміло за цей час – нічого не ясно
Depo.Влада
19 червня 2016 10:10
ФОТО: depo.ua
Ізмаїл отруїв або Путін, або інопланетяни
Ізмаїл отруїв або Путін, або інопланетяни

Вчора зранку Україну облетіла новина, що в місті Ізмаїл Одеської області сталося масове отруєння людей. Спочатку це нікого особливо не схвилювало – такі явища в нашій країні трапляються регулярно – але, коли кількість отруєних перевалила за дві сотні в місті почалася паніка та був оголошений надзвичайний стан. В місті закрили усі заклади громадського харчування, в водопровідну воду додали хлору, комунальники почали обхід домів та дезинфікацію туалетів.

Попри усі ці заходи сьогодні зранку кількість отруєних добігла 300, тим не менше мер Ізмаїла заявив, що ситуацію стабілізовано. Втім, ані мешканці постраждалого міста, ані решта українців не отримали відповіді на головне питання – а що, власне, сталося. Тобто, чим конкретно отруїлися три сотні людей невідомо й досі. Місцеві медики діагноз поставили досить розпливчато – кишкова інфекція, а головна версія джерела забруднення – вода. Як зазначив губернатор Одещини Міхеіл Саакашвілі, через сильні дощі та відсутність каналізації фекалії потрапили в воду. В той же час, дослідження води ніяких токсинів не виявили. Щодо туалетів, так дощі в Ізмаїлі були не лише цього року, а каналізації в деяких районах не було ніколи. Отже на головне питання відповіді немає і досі. Що цілу добу роблять спеціалісти медзакладів та санепідемстанцій, і чому не вдається виявити токсин, що відправив на лікарняне ліжко таку купу людей, сказати важко, але одне можна говорити з повною впевненістю – якщо люди не отримають чітких і зрозумілих пояснень від вповноважених осіб, вони отримають такі пояснення де інде, від бабусь на вулицях чи від власної фантазії.

То ж не варто дивуватися, якщо найближчим часом уся Одещина буде думати, що люди свідомо отруєні путінськими диверсантами з Придністров'я при цьому невідомим вірусом, що перетворює людей на зомбі, або, що воду в Ізмаїлі отруїли інопланетяни, аби проводити якісь тільки їм зрозумілі досліди над населенням Землі. Цілком можливо, що хтось розповсюджуватиме конспірологічну версію про харчовий геноцид з боку "київської хунти". А разом з чутками, якими б безглуздими вони не були, ширитиметься і паніка.

Що на поточний момент зробила влада, аби цієї паніки не було? А поки нічого, навіть навпаки. Губернатор Саакашвілі замість того, аби заспокоїти людей та запевнити, що робиться усе можливе, розповідає жахалки, що хвиля масових отруєнь загрожує мільйонній Одесі, а в якості оперативних заходів пропонує будувати в Ізмаїлі каналізацію. Так, каналізація – річ вкрай необхідна, це ще древні римляни розуміли, от тільки за день чи навіть місяць її не побудуєш, а людям потрібно знати, як не постраждати прямо зараз.

В підсумку можемо констатувати – ефективно відповісти на досить типовий виклик масового отруєння влада не змогла, а от поширенню паніки та конспірологічних теорій лише посприяла. Хочеться вірити, що за добу спеціалісти врешті оговтаються та розберуться, що за таємнича інфекція труїть ізмаїльчан, бо інакше нам усім доведеться змиритися з підступними дослідами "інопланетян".

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада