Історія Каська доводить: корупція в Україні непоборна

На жаль, якщо в Україні добре пошкребти будь-якого реформатора, то завжди є можливість нашкребти на корупційне звинувачення

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Історія Каська доводить: корупція в Укра…

Учора пізно ввечері в центрі Києва поруч з театром органи прокуратури повідомили екс-заступнику Генпрокурора Віталію Каську про підозру у махінаціях зі службовим житлом за ч.4 ст.190 - "шахрайство". Попри те, що дана історія має політичне підґрунтя – Касько та нинішнє керівництво ГПУ один одного, м'яко кажучи, не дуже люблять, втім інформація про оборудки з квартирами з боку Каська виглядає цілком правдоподібною. 

Як йдеться у підозрі, неодружений Касько за час роботи в генпрокуратурі України отримав, як службові та приватизував дві квартири. Перше майно від генпрокуратури Касько отримав в 2002 року. І хоча прокурори стоять на черзі десятки років. молодий спеціаліст, що був переведений в Київ зі Львова, отримав квартиру через 2 місяця після влаштування на посаду. Ця квартира, 49 метрів кв., що знаходиться поблизу центру, була згодом приватизована і оформлена на матір Каська, яка проживає у власній трикімнатній квартирі у Львові. У 2008 році Касько отримав ще одну квартиру площею 155 кв. метрів на Печерську. В результаті, на цю квартиру, яку Касько теж встиг приватизувати, було накладено арешт.

В результаті слідчі ГПУ спробували вручити Каську підозру. Також машину Каська обмазали невідомою речовиною, щоб він не зміг відкрити двері. Касько одразу заявив, що за ним стежили, зазначивши, що оскільки він швидко поновив адвокатську ліцензію, то згідно з законодавством, підозру йому може вручати хтось з заступників генерального прокурора, або сам очільник ГПУ. Як би там не було, але образ борця з "діамантовими прокурорами" Каська, якого багато хто вважав взірцем непідкупності, уже ніколи не виглядатиме кришталево прозорим.

Загалом, ця історія сильно нагадує недавній скандал з ще одним борцем з корупцією, керівником Центру протидії корупції Віталієм Шабуніним. Безстрашний реформатор "запалився"з неправильно заповненою декларацією, забувши туди внести земельну ділянку під Києвом, яка формально записана під "індивідуальне садівництво" та належить його дружині. 

Окреме питання викликала ситуація зі сплатою податків. Виправдовуючись на одному з телешоу, Шабунін зазначив, що всі податки від нього йдуть у бюджет. "Мені немає чого приховувати. За минулий рік бюджет нашої організації становить трохи більше ніж 400 тисяч доларів. З цих коштів ми сплатили всі податки", - зазначив Шабунін. Втім, його відповідь викликала ще більше питань: фактично мова йде про більше ніж 10 мільйонів гривень, які оприходував Шабунін. Втім, великих результатів з боку цього громадського діяча окрім його піару.

Загалом, ситуації з Каськом та Шабуніним наочно демонструють проблеми чинних еліт, які полягають у тому, що всі – і "реформатори", і не реформатори – більше чи менше але дотичні до корупційних діянь, через тотальність корупції у країні. І за бажання ГПУ може намалювати справу проти будь-якого чиновника.

А той же Касько буде обурюватися і певною мірою обґрунтовано називати це політичним переслідуванням, щиро не розуміючи де він не правий, і чому він мав відмовлятися від можливості отримати від держави пару квартир. Навіть якщо вину Каська доведе слідство і суд, на тлі "діамантових прокурорів" він все одно виглядатиме кришталево чесним, а з точки зору багатьох вихованих совком українців отримати від держави квартири, нехай і не зовсім чесно - це не дуже то і злочин, це наче "принести" з роботи молоток в роки СРСР.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme