Іпотека в Україні: В НБУ розповіли, під які відсотки дають кредити на житло

У 2020 році обсяги іпотечного кредитування в Україні зросли на третину – до 3,8 мільярда гривень

Іпотека в Україні: В НБУ розповіли, під…
Фото: Pixabay

Про це повідомила у понеділок прес-служба Національного банку України за результатами опитувань банків щодо виданих іпотечних кредитів у листопаді та грудні 2020 року, передає Depo.ua.

"3,8 млрд грн  — такий обсяг іпотечного кредитування зафіксовано у 2020 році. Це на 36% більше за попередній період. Тільки у грудні банки видали 743 кредити на загальну суму 521 млн грн", - зазначили у НБУ.

У Нацбанку також виділили низку особливостей цього ринку у 2020 році.

"Зріс середній розмір кредиту на купівлю житла. Якщо у 2019 році він становив близько 516 тис. грн, то у 2020 році – 663 тис. грн. Середній розмір іпотечного кредиту на купівлю первинної нерухомості в 2020 році становив 682 тис. грн, вторинної – 660 тис. грн", – йдеться у повідомленні.

Обсяги іпотечного кредитування 2020

Зазначається також, що у іпотечному кредитуванні переважає вторинний ринок житла: 85% за обсягом від усіх нових видач.

"Відсоткова ставка за новими іпотечними кредитами упродовж року знизилася. За даними банків, у грудні 2020 року середня ставка іпотечного кредиту на вторинному ринку становила 14% (у грудні 2019 – 20,6%), на первинному – 16,9% (у грудні 2019 року – 21,5%)", - розповіли у НБУ.

Повідомляється також, що у регіональному розрізі за видачею лідирує Київ (37% від загальної суми), за ним йдуть Київська (16% від загальної суми) та Харківська (8% від загальної суми) області.

Іпотека в Україні 2020

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль раніше заявив, що Кабінет міністрів планує і надалі знижувати ставку по іпотеці для українців. Зокрема, ідеться про зниження ставки до 5 відсотків. 

27 січня Кабмін затвердив постанову під назвою "Деякі питання забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва з метою здешевлення вартості іпотечних кредитів". Ця постанова передбачає, що Фонд розвитку підприємництва здійснює компенсацію відсоткової ставки до рівня 7% річних за іпотечними кредитами, що надаються позичальникам на придбання житла, з метою здешевлення їхньої вартості.

При цьому, компенсацію відсотків Фонд надаватиме лише тим позичальникам, які отримали іпотеку у національній валюті та в уповноваженому банку. Скористатися цією компенсацією зможуть як громадяни України, які прагнуть купити квартиру, так і ті, хто хоче побудувати будинок самостійно. Але в іпотеку не можна буде придбати житло, яке побудоване до 2015 року.

Програма зі здешевлення вартості іпотечних кредитів запрацює в межах програми "Доступні кредити 5-7-9%".

Довідка: Державна програма "Доступні кредити 5-7-9 %" державна програма підтримки малого бізнесу, ініційована президентом та урядом. Вона пропонує часткову компенсацію процентної ставки за кредитом у гривні у комплексі з механізмом часткових кредитних гарантій для розв'язання проблеми браку забезпечення та недостатньої кредитної історії.

Програма впроваджується утвореним при Міністерстві фінансів Фондом розвитку підприємництва (колишній Німецько-український фонд) через мережу банків-партнерів у партнерстві з Мінекономіки та Офісом розвитку малого і середнього підприємництва з метою запобігання виникненню та поширенню, локалізації та ліквідації спалахів епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також для запобігання та подолання їх наслідків.

  • програма поширюється на суб’єктів середнього підприємництва річний дохід до 20 млн євро;
  • строк кредиту на фінансування оборотного капіталу збільшився до 3 років; відстрочка платежу щодо повернення кредиту може становити до 12 місяців; зменшується перший внесок в реалізації інвестиційного проекту (10% для чинного бізнесу та 15% для стартапів);
  • пом’якшуються умови для рефінансування кредитів у частині забезпечення збереження фонду оплати праці – зменшення до 50%,  чисельності персоналу – до 50% (станом на 1 березня 2020 року);
  • для кредитів на фінансування оборотного капіталу встановлюється компенсація процентів до 0% річних на період карантину та обмежувальних заходів, а після їх скасування продовжується їх компенсація на рівні 3% річних, та для кредитів рефінансування встановлюється компенсація процентів до 3% річних після 31.03.2021. врегульовується питання можливості поєднання державної підтримки за програмою "Доступні кредити 5-7-9%" з державною підтримкою, яка може надаватися місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування на підставі регіональних та місцевих програм розвитку малого і середнього підприємництва за рахунок місцевих ресурсів.

Читайте також: Доступна іпотека в Україні: Стало відомо, яким буде перший внесок і на скільки даватимуть

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme