Відставити Гончарука: Хто переможе у війні прем‘єра та Банкової

Після короткочасного перебування в Давосі президент Володимир Зеленський відбув до Ізраїлю, давши тим самим нагоду прем’єру Олексію Гончаруку достатньо попіарити себе

Політичний оглядач
Відставити Гончарука: Хто переможе у вій…

Як повідомляють Телеграм-канали, які пов’язують з Банковою, в президентському Офісі вкрай незадоволені поведінкою Гончарука. Там вважають, що він замість командної гри займався в Давосі самопіаром. Можна припустити, що далеко не всі інсайди цих джерел правдиві, однак масоване вкидання інформації про невдоволення ОП і президента поведінкою очільника уряду свідчить про тенденцію – Гончарука цілеспрямовано "торпедують", прискорюючи його відставку.

Спочатку коротко про зміст дописів у Телеграм-каналах. Президент начебто не хотів навіть пересікатися з прем’єром і через це останнього навіть на певний час заблокували, аби він не зіткнувся ніс у ніс із Зеленським. Роздратовані на Банковій нібито і виступом Гончарука на українському сніданку, організованому Віктором Пінчуком. Там вважають, що головний урядник заочно підтрунював президента. Особливо зачепило недругів прем’єра його звернення до іноземних інвесторів, що тим для успіху в нашій країні досить вивчити фразу "Слава Україні". Нарікають і на активний постинг Гончаруком фотозвіту про свої зустрічі в Давосі.

У підсумку, пишуть "телеграмчики", попри пошуки прем’єр-міністром захисту у західних партнерів, на нього скоро очікує відставка. Називають й імена можливих наступників – міністр фінансів Оксана Маркарова або виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко. Останнього давно сватають у прем’єрське крісло, так що диму без вогню не буває.

У фракції "Слуг" кажуть: готові відставити керівника Кабміну, щойно отримають згоду на це від президента. "Якби президент погодив звільнення, а Гончарук би подав заяву до парламенту – голоси в залі знайшлись би", - заявив голова фракції Давид Арахамія. Однак, мабуть, не все так однозначно, адже серед парламентських "Слуг" може знайтися чимало противників відставки Гончарука, а, отже, і всього складу нинішнього Кабінету міністрів. І головна причина – відсутність гарантій з боку Банкової, що і в новому складі уряду будуть враховані інтереси груп впливу в монобільшості. Простіше кажучи, доки всі не доторгуються, Гончарук у своєму кріслі сидітиме.

Це буде два місяці чи півроку, сказати складно. Але на сьогоднішній день добре видно, що за власним бажанням прем’єр-міністр іти у відставку не збирається. Розрахунок тут дуже простий: негатив, який сиплеться на нього з боку опонентів, бумерангом б’є і по президенту, адже саме глава держави рекомендував Гончарука і в очах суспільства несе разом з урядом відповідальність за стан справ в країні. До того ж українці і далі вважають, що у нас за все відповідає президент. Навіть за неприбране сміття в їхніх під’їздах.

Тобто, уряд чимдалі ставатиме такою собі "валізою без ручки" - не відставити не можна, а для відставки потрібне таке пояснення, яке влаштує як пересічного виборця, так і західних кредиторів. Пересічному виборцеві створили ілюзію хоч якоїсь економічної стабільності – гривня стійка, тарифи трохи знизили і так далі – і їх менш за все цікавить, у який спосіб це було зроблено. Так, зараз багато говорять про фінансову піраміду з в ОВДЗ, про падіння промислового виробництва, про болючі наслідки ревальвації гривні для експортерів, але критичне мислення й економічна грамотність, на жаль, ніколи не були тими рисами, які притаманні більшості наших співгромадян. Звідси і метаморфози під час виборів.

Що ж до західних партнерів, то їхня підтримка нинішнього українського уряду мотивується тверезим розрахунком - у них існують побоювання, що замість зрозумілих їм урядовців, які до отримання посад працювали у різних грантових програмах, прийдуть люди, котрі будуть менш гнучкими у співпраці з МВФ та іншими кредиторами.

Таким чином, найближчим часом можна очікувати, що Гончарук, який добре розуміє свою підвішену ситуацію, ще більше активізується у ЗМІ, використовуючи медіа-майданчики Пінчука та Ахметова в якості альтернативи медіа-майданчикам, де його "топлять". Але опоненти прем’єра також не дріматимуть, посилюючи інформаційні атаки на нього. Які, повторимося, автоматично битимуть і по рейтингу президента. Тобто, ми спостерігатимемо внутрішньовидову боротьбу, в якій Гончарук намагатиметься вижити, а його вороги робитимуть все, щоб "вижити" самого Гончарука з уряду. Попередньо сконцентрувавши на ньому весь негатив.

І тут варто згадати нещодавній фінт прем’єра із заявою про відставку, яку він відніс президенту, а не передав за призначенням – до парламенту. Це було зроблено точно не через те, що Гончарук – профан в усьому. Просто інстинкт самозбереження в очільника уряду, схоже, досить потужний. Що й зрозуміло – в разі відставки, йому доведеться йти в нікуди. Ані власного політичного проекту, ані особистих перспектив залишитися у великій політиці надовго у нього наразі нема. Простіше кажучи, якщо його "з’дять", то з потрохами.

Тому з наближенням чергового викупу ОВДЗ та голосування за ринок землі – а саме після цього, припускають експерти, Гончарука можуть скинути – прем’єр або спробує утриматися, задовольнивши кадрові забаганки ОП, або, навпаки, шукатиме нагоду піти, але так, щоб самому залишитися в білому. А от чи вдасться - питання риторичне...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme