Інтерв'ю Зеленського за 5 хвилин: Легалайз, опенспейс і бла-бла-бла

Кандидат у президенти в недавньому інтерв'ю багато говорив про те, що з людьми треба розмовляти, але ні слова не сказав про те, з ким говорити про припинення війни

Інтерв'ю Зеленського за 5 хвилин: Легала…

Володимир Зеленський рідко тішить журналістів своєю увагою. В інтерв'ю "РБК-Україна" (право його провести журналіст видання виграв в настільний теніс під час першого туру виборів) Зеленський прямо говорить: не ходить на ток-шоу і не дає інтерв'ю, щоб кожна його поява на публіці була в центрі максимальної уваги. Як повідомляє Depo.ua, "Ділова столиця" склала короткі тези об'ємного тексту розмови Володимира Зеленського з журналістами "РБК-Україна".

Про "чорні списки" артистів: держава має вибірково ставитися до внесення артистів із РФ в списки, що забороняють в'їзд в Україну. Пореченков і Охлобистін - уже не артисти, а політики ("До того ж, поїхали на Донбас, стріляли по наших пацанах. Це катастрофа"). А ось Макаревичу ("ми могли з ним випити по чарці коньяку") соромно за те, що робить Кремль.

Про мас-медіа: Держава не має права втручатися ні в культурне життя, ні в роботу ЗМІ. Мас-медіа мають бути незалежними економічно - "думаємо з хлопцями над законопроектом, щоб телебачення було вільне". Хотів би максимально шукати західні інвестиції для інвестування в свободу слова.

Про "ВКонтакте" і "Однокласники": Заборона російських соцмереж неефективна, її оминають. Причина популярності "Однокласників" у тому, що людям ніхто не розповідає, чому ця соцмережа погана і що там ведуть антиукраїнську політику. Закривати щось то можна тільки після обговорення з суспільством, тоді ніхто обхідних шляхів шукати не буде.

Про декомунізацію: Декомунізація - це нормально. Ненормально, коли безліч об'єктів мають імена Бандери або Шевченка, та ніхто не називає вулиці або мости на честь нинішніх героїв, наприклад Андрія Шевченка.

Про закон про українську мову: Закон про мову слід ухвалювати тільки після розмови з суспільством. Причому зробити це можна онлайн. Захищати українську мову потрібно, але положення закону варто спершу докладно пояснити. У Верховної Ради немає розуміння питань, які турбують суспільство: медреформу без консультацій з людьми ухвалили, а тепер до бабусі, у якої серце прихопило, "швидка" не приїжджає.

Про квоти на українську мову на радіо і телебаченні: Квоти залишаться, але їх потрібно по-іншому регулювати. "Не можна у людей забрати російськомовне телебачення". Щоб збільшити кількість україномовного продукту, потрібно просто знизити податки на нього. Виділяти гроші на українське кіно не потрібно, тому що це подарунок за державний рахунок. "Мені як телевізійнику не потрібні державні дотації, можна було мені просто знизити податок".

Про спілкування з виборцями: Комунікацію з людьми має намір вести через соцмережі. "У наших планах - електронна країна". Люди повинні в будь-який момент по телефону поставити запитання чиновнику. Міністр може не знати, що на десь дорозі діра, але може покарати чиновника в регіоні.

Про посаду президента: "Ми приходимо на п'ять років". Але водночас заявив, що за посаду триматися не буде, тому має намір насамперед ухвалити закон про імпічмент.

Про зовнішню політику: "Ми хочемо бути не совком, ми хочемо бути європейською державою". Але всі рішення про вступ до НАТО і ЄС потрібно ухвалювати після обговорень з суспільством. "Я буду кожен день записувати відео до східних регіонів України і говорити їм: дивіться, НАТО - не тварина, не проковтне вас". Щоб вступити в НАТО, потрібно спершу об'єднати країну.

Про релігію: "Я вірю в Бога, але це питання не обговорюю". Присяга на Євангелії буде, але показово ходити в церкву не має наміру - "це дуже особисті речі".

Про розпуск Верховної Ради: Якщо дозволять терміни (не пізніше, ніж за півроку до виборів, - ред), має намір розпустити парламент. Визнав, що для "Слуги народу" це буде вигідно.

Про новий парламент: Не має наміру створювати коаліцію в Раді з силами Юрія Бойка, Віктора Медведчука і Петра Порошенка. В опозицію теж не піде, тому що в Раді просто з'являться нові партії. Наприклад, Вакарчук збирався йти в парламент, Гриценко із Садовим підуть. "Складний момент, з ким із них об'єднуватися. Я б хотів, щоб ми набрали більшість".

Якщо депутати нового скликання відмовляться голосувати за важливий закон, то "я зроблю таке звернення, після якого всі ці депутати побачать зустрічі з їхніми виборцями".

Про парламентську республіку: "Я погано ставлюся до глобальних змін Конституції. Парламентська республіка в нашій країні - це може бути, в принципі, узурпація влади".

Про Адміністрацію Президента, чи має намір з'їхати з Банкової: "Я сказав своїм хлопцям - шукайте якийсь ореп space, якийсь unit цікавий". Будівлю АП має намір комусь віддати, але так і не відповів, кому. Президентські резиденції потрібно віддати дітям, дороги для кортежів президента перекривати не будуть - обіцяє стояти в пробках. Або перенести АП за місто. Президентські літаки потрібно продати, хоча б два з трьох - хотів би літати на рейсових.

Про вплив Арсена Авакова: про політичний союз з Аваковим говорити рано, хоча вони часто спілкуються протягом останніх трьох-чотирьох тижнів. "Тема мого дуже серйозного спілкування пов'язана з безпекою". Поскаржився, що йому і його сім'ї погрожують.

Про Ігоря Коломойського: Старанно ухилявся від відповіді, чи літав до Коломойського в Женеву і Тель-Авів. Стверджує, що спілкується з Коломойським тільки щодо бізнесу. "Нашій компанії винен канал "1+1" і досі остаточно не розрахувався". Якщо Коломойський в майбутньому захоче, наприклад, преференції для "Укрнафти", обіцяє з ним жорстко лаятися.

Про стосунки з іншими олігархами: З Рінатом Ахметовим ніколи не спілкувався "Ми на деяких вечірках віталися, і все". З Валерієм Хорошковським (власник "Інтера", Зеленський був генпродюсером каналу, - ред.) були нормальні стосунки, зараз їх немає.

Про свою команду: жодного прізвища не назвав. "Якщо є факти, що якісь люди з моєї команди кудись пішли не просто про щось бла-бла-бла (бо бла-бла-бла не тільки в наших, а у всіх командах, дуже багато на цьому ринку бла-бла-бла), а є факт, що вони в силу якихось домовленостей обвели мене навколо пальця, наприклад, і на цьому вкрали якісь гроші, ці люди сядуть у в'язницю. Я буду перший, хто буде на цьому наполягати".

Про ситуацію на Донбасі: Путін - ворог, закон про амністію бойовиків "ДНР/ЛНР" підписувати не має наміру, особливого статусу у Донбасу не має бути. "Я дуже сподіваюся інформаційно повернути цих людей в стан, що вони потрібні Україні так само, як Україна їм потрібна".

Одна з ідей - окремий великий європейський медіа-портал, що послуговується російською мовою, який показують у всій Європі, що говорить правдиві речі і повідомляє про події в Україні.

Про легалайз: Проти легалізації зброї, але за легалізацію медичної марихуани в краплях. Щодо легалізації проституції: треба зробити в Україні Лас-Вегас - "суспільство було б не проти, і податки платили би". Забороняти аборти не можна, потрібно взагалі поменше зазіхати на свободу людини.

Як ставиться до критики: "Я не подобаюся, тому що вони сьогодні, припустімо, - фанати Порошенка. Просто фанат людина, ну що я можу зробити, їм там розповіли, їх зомбували, що я такий-то, п'ятий-десятий, наркоман. Але ж це те ж саме, що людям у Донецьку кажуть, що Україна страшна, вона тебе ненавидить, бо ти донецький, хоче забрати в тебе мову".

На дебатах ми лише побачимо двох людей. Після того, що було зроблено за ці п'ять років, я вважаю, що я можу взагалі мовчати.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme