Трамп, Байден, Зеленський і Путін: Весь "Українагейт" в деталях (ІНФОГРАФІКА)

В США відбувається скандал, у який вже втягнута Україна із втручанням у президентські вибори 2016, а також "корупцією" Джо Байдена

Трамп, Байден, Зеленський і Путін: Весь…

Depo.ua показує головне, що треба знати.

Демократична партія США: Вимагають імпічменту Дональда Трампа через тиск і втручання у внутрішні справи України з метою запустити розслідування проти Burisma, фігурантом якого має бути Гантер Байден – син опонента Трампа Джо Байдена. Головні аргументи – стенограма розмови Трампа і Зеленського, в якій прозвучала ця вимога, і той факт, що Дональд Трамп заблокував фінансування для України, передбачене бюджетом США — вочевидь, для отримання бажаного рішення з боку української влади. Демократи вважають, що Трамп хоче отримати від України компромат на Байдена та Демпартію до виборів-2020. Сам Байден закликав Конгрес притягнути до відповідальності Трампа, бо це питання нацбезпеки.

Республіканська партія США: Консолідована позиція стосовно Українагейту відсутня. Із затримкою фінансування для України боролись багато конгресменів, а також посадовці з адміністрації Трампа, що належать до Республіканської партії. Розслідування проти Трампа наразі підтримує тільки один конгресмен-республіканець — член палати представників Марк Амодей. Хоч і він закликає не поспішати з імпічментом. Водночас в на високих постах партії є декілька активних прибічників Трампа.

Дональд Трамп: Стверджує, що у стосунках з Україною не порушував ані норм закону, ані моралі. Звинувачує демократів у брехні, а Джо Байдена — у корупції в Україні. Трамп впевнений, що син Джо Байдена Гантер отримував гроші в Україні від Burisma Злочевського ($50 тис на місяць), а також від Китаю. На думку Трампа, сам Джо Байден ще будучи віце-президентом США, натиснув на українську владу, щоб був звільнений генпрокурор Віктор Шокін, який розслідував справу Burisma, погрожуючи не виділити 1 млрд кредитних грошей. Стверджує, що українські антикорупційні відомства, створені під наглядом дипломатів із Демпартії, працювали в інтересах цієї політсили і під час виборів у США. На думку Трампа, НАБУ втручалася у американські вибори, а з України нібито були зламані сервери Демпартії, які потім були сховані від ФБР знов-таки в Україні. При тому представники Демпартії в змові з українцями створили "легенду" про втручання Росії в американські вибори на користь Трампа. Сумнівається в результатах чисельних розслідувань, проведених офіційними органами США, які доводять причетність Росії до маніпуляцій з думкою американських виборців.

Руді Джуліані. Юрист Трампа, який намагається довести невинуватість президента США в тиску на Зеленського, а також змову представників Демпартії з українськими посадовцями у 2016-му, і втручання української сторони у вибори в США на користь демократів. Джуліані як приватна особа заявляє про корумпованість Байдена, який нібито "заробляв великі гроші, продаючи державні посади". Джуліані також переконує, що сервери Демпартії США були зламані з України для того, щоб дискредитувати Трампа в 2016-му. Для чого демокарти публікували в такому випадку інформацію з власних серверів, яка виставлялпа їх в ненайкращому світлі, Джуліані не пояснює. Він також виконує роль найбільш дієвого лобіста ідеї пожвавлення розслідування щодо Burisma і Гантера Байдена в Україні.

Володимир Зеленський: президент України намагається витримати нейтральну позицію. Він не хоче брати участь в американських політичних конфліктах напередодні виборів 2020, відкидає тезу демократів про тиск Трампа на нього, але і не поспішає допомагати Трампу із розслідуванням справи проти Байдена. Хоча в стенограмі Зеленський говорив Трампу, що генпрокурор (Рябошапка) - це його людина і розслідування буде чесним. Також в стенограмі телефонної розмови Трампа і Зеленського український президент підтримав критику американського глави держави на адресу ЄС (німців та французів), які буцімто мало допомагають Україні протистояти російській агресії.

Володимир Путін особисто виграє від "Українагейту". Оскільки скандал із втручання Росії в американські вибори 2016 замінився скандалом із "українським втручанням". І хоча це ніяк не вплине на санкції проти Росії, втручання якої було спланованим державою актом, тепер Україна опинилася в центрі конфлікту демократів та республіканців. Відповідно, тепер Трамп може декларувати "добрі стосунки з Росією", а також робити заяви про те, що Зеленський має з Путіним напряму вирішувати питання миру на Донбасі. При тому спецпредставник США по Україні Курт Волкер на фоні скандалу з тиском на Зеленського пішов у відставку, антиросійські "яструби" з числа республіканців остаточно втратили вплив в адміністрації Трампа, і долучатися до "нормандського формату" США поки не планує.

Німеччина, Франція, ЄС: роблять заяви, що вони допомагають Україні і не зважатимуть на слова Зеленського у стенограмі. Так само продовжують працювати над досягненням миру в Україні та організовують "нормандський формат", намагаючись домовитися з Путіним про його участь.

Головна мета всього цього. Для демократів – обвалити рейтинг Дональда Трампа перед виборами 2020. За даними липня-серпня Трамп змав шанси перемогти будь-якого кандидата від демократів: Джо Байдена, Берні Сандерса чи Елізабет Уоррен. На тлі скандалу рейтинг схвалення діяльності Трампа у другій половині вересня знизився з 44 до 38 відсотків. Для Трампа головною ціллю є показати корумпованість демократів, їхню брехливість і залучення третіх країн у внутрішньо-американські політичні справи. З аналогічною метою — обвалити рейтинг кандидатів від Демпартії та виграти вибори в 2020 році.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme