Інфікованих українців на Diamond Princess стало більше, – МЗС

Вже чотирьох громадян України – членів екіпажу круїзного лайнера Diamond Princess шпиталізували з коронавірусною інфекцією до лікарень Токіо, їхній стан здоров'я задовільний
 

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства закордонних справ України, пише Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Станом на 26.02.2020 загалом 4 громадян України, в яких діагностовано наявність вірусу Covid-19, було госпіталізовано до медичних закладів м. Токіо. Наразі стан наших співвітчизників задовільний. Консулом підтримується зв'язок з госпіталізованими українцями", – наголосили у відомстві.

В МЗС поінформували, що інші громадяни України продовжують перебувати на борту лайнера Diamond Princess.

За інформацією посольства України в Японії, з метою прийняття рішення про можливість залишення членами екіпажу лайнера місцевими медиками проведено необхідні тести, результати яких наразі ще не відомі.

"Наші співвітчизники, які отримають позитивні результати тестів, будуть госпіталізовані в місцевих медзакладах, негативні – продовжать карантин", – зазначили в МЗС.

Також у міністерстві повідомили, що посольство України в Японії провело опитування усіх українців щодо їхнього бажання бути репатрійованими в Україну.

За даними дипустанови, 24 із 25 опитаних українців (з одним встановити зв'язок не вдалось) не висловили наміру повертатися в Україну протягом найближчих днів, а відтак – планують пройти карантин в Японії.

"Посольство України в Японії перебуває на зв’язку з громадянами України, які знаходяться на борту лайнера та лікарнях, і підтримує постійний контакт з усіма причетними службами з метою, зокрема, вирішення можливих проблемних питань у наших співвітчизників", – запевнили в МЗС.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що вакцину від коронавірусу в США можуть випробувати на людях протягом півтора місяців, для масового застосування вона буде готова через рік-півтора. 

Станом на ранок 27 лютого через зараження новим типом коронавірусу COVID-19, який з'явився в Китаї, вже загинула 2801 людина, а напередодні загальна кількість жертв становила 2763. 

Зокрема, на материковому Китаї померли від недуги 2744 людей, в Ірані – 19, Південній Кореї – 13, Італії – 12, Японії –сім (чотири з них – на круїзному лайнері Diamond Princess), в Гонконгу та Франції – по два, по одному – на Філіппінах та Тайвані.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні 

Наодинці з коронавірусом: Чи готові українські лікарі до перших пацієнтів з SARS-CoV-2

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme