Навіщо Луценко заявив про свою відставку

Доповідаючи з парламентської трибуни про перебіг розслідування справи про вбивство Катерини Гандзюк, генеральний прокурор оголосив, що подає заяву на звільнення

Політичний оглядач
Навіщо Луценко заявив про свою відставку…

Генпрокурор назвав дії окремих активістів зі "зливами" у ЗМІ інформації про фігурантів слідства "піаром на крові", а також звинуватив їх у боротьбі за владу. "Щоб не було жодних сумнівів, що за владу ніхто не чіпляється, я сьогодні подаю заяву про відставку президенту України, і ви в парламенті маєте розглянути це питання. Прошу це зробити цього тижня", – заявив Луценко, звертаючись до народних депутатів. Таким чином, він став головним ньюзмейкером дня, а, може, й тижня.

Виступ Генпрокурора з трибуни ВР був емоційним, він сказав багато такого, що не сподобається записним громадським активістам та парламентським єврооптимістам. Разом із тим, це давно потрібно було комусь сказати, адже всім зрозуміло, що створення ТСК - таку бажану для єврооптимістів, жодним чином не допоможе слідству, а лише стане майданчиком для реклами Найєма та йому подібних.

Однак, у піарі можуть попрікнути й самого Луценка. Написати заяву на звільнення він може, і може покласти її на стіл президенту, однак Верховна Рада бажання Генпрокурора не задовольнить. Доказ - сьогоднішнє рейтингове голосування в Раді, яке показало результат 38 "за".

При цьому у депутатів буде логічне пояснення: Луценко розповідав про хід розслідування, про кількість підозрюваних у замовленні замаху на Гандзюк, то ж нехай доводить справу до кінця.

До того ж, відставка може зіграти на користь самого Луценка, який, таким чином, отримає досить часу, аби очиститися від негативу перед парламентською кампанією. А якщо замовника замаху на херсонську активістку і чиновницю мерії встановлять та затримають швидко, Луценко взагалі вийде з цієї історії жертвою своїх опонентів. Хто зараз пам'ятає, що він працював міністром МВС в уряді Віктора Януковича? Зате добре пам'ятають, що за Януковича Луценко сидів у тюрмі.

Якщо все ж припустити, що у парламенті наберуться голоси за відставку Генпрокурора, всяке може бути – перед виборами і не таке трапляється, тоді Генеральна прокуратура опиниться в повному колапсі. З усіма негативними наслідками для держави – ДБР ніяк не може розпочати роботу, МВС та його очільник Арсен Аваков постійно стає об'єктом інформаційних атак із різних боків, НАБУ і САП воюють між собою. Додайте до цього невизначеність у ГПУ в разі відставки Генпрокурора, і ми отримуємо повний хаос.

Можна спрогнозувати: якщо ВР підтримає заяву Луценка, то у нас до парламентських виборів буде в.о. генерального прокурора. Наразі першим заступником Юрія Віталійовича на Різницькій є Дмитро Сторожук, який представляє квоту "Народного фронту". Поки головним громовідводом в Генпрокуратурі є її нинішній очільник, Сторожука не згадують. Коли ж ВР дозволить Луценку піти, прокурора від "НФ" обстрілюватимуть з усіх боків. Як зараз обстрілюють Авакова. Добре помітно, що "фронтовики" давно стали зручними мішенями для опонентів влади. То ж спокійно працювати Сторожуку не дадуть.

А нового Генпрокурора Рада не призначатиме виключно з передвиборчих міркувань. По-перше, багатьом парламентарям вигідно, аби в ГПУ був в.о., бо людина в такому статусі – тимчасова, тобто, слабка фігура. По-друге, подібне кадрове призначення вимагає тривалих політичних торгів, часу на які просто немає часу. Та й апетити при торгах будуть непомірними.

У випадку ж, коли ВР провалить голосування за відставку, а це найімовірніший сценарій, Луценко отримує як мінімум річний імунітет. Коли його попрікатимуть за якісь справи, він зможе відповісти: "Я написав заяву, всі питання до депутатів".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme