UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Їм потрібен ЗеКСУ": Нардеп заявив, що Зеленський намагається створити у КСУ свою більшість

Скасуванням указу про призначення голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького, президент Володимир Зеленський та його юристи фактично блокують роботу КСУ, намагаючись створити там свою більшість

Редактор стрічки новин
"Їм потрібен ЗеКСУ": Нардеп заявив, що З…
Фото: КСУ/Facebook

Таку думку висловив народний депутат від "Голосу" Ярослав Юрчишин на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

Нардеп нагадав, що закон про Конституційний Суд України містить вичерпний перелік підстав припинення діяльності судді КСУ, в якому немає скасування наказу про призначення.

"У законі про КСУ є виключний перелік підстав припинення діяльності судді КСУ. Зокрема, вирок у кримінальній справі, який набрав чинності (і щодо Тупицького і щодо Касмініна провадження є, але навіть ще не в суді). Немає в цьому законі скасування на основі зміни указу президента. Зеленський і його юристи, які не здатні провести судову реформу, просто блокують роботу КСУ, намагаючись створити свою більшість", – упевнений політик.

Юрчишин зазначив, що зараз у КСУ чотири судді, призначені Зеленським. Вони, зокрема, блокували рішення про початок справи про неконституційність призначення Сергія Шкарлета міністром освіти через зафіксований факт кноподавства, хоча більшість була за.

"Зараз Зеленський незаконно створює можливість призначити двох суддів за своєю квотою. Тож, після призначення ВРУ ще одного за своєю, у Зеленського буде 7 суддів КСУ із 17 (18-ий має бути за квотою суддів, останні достатньо чутливі до бажань президента). Майже наполовину суд складатиметься з представників однієї політичної сили. Це узурпація конституційної інституції. Вам не здається?" – написав нардеп.

Допис Ярослава Юрчишина про КСУ

Нагадаємо, 27 березня президент Володимир Зеленський скасував призначення судді Конституційного суду України Олександра Тупицького

Як відомо, 28 грудня голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому повідомлено про підозру у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка.

За даними ЗМІ, Тупицький у період 2006–2010 років (тоді він був районним суддею Донецька) за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу у місті Зугрес (Донецька область) та, схоже, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу. Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту.

29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на два місяці голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ з метою "відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи". А 26 лютого продовжив термін відсторонення на один місяць.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme