ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Клоунада у Варшаві: Навіщо Ляшко повіз "радикалів" ганьбити Україну

Зграйка "радикалів", замість роботи у сесійній залі Верховної Ради, подалася до столиці Польщі протестувати проти "антибандерівського" закону

Depo.Влада
9 лютого 2018 16:30
ФОТО: depo.ua

"Просто зараз наша фракція пікетує сейм Республіки Польща у Варшаві з вимогою скасувати антиукраїнський закон і перестати на догоду Москви проводити політику ненависті до українців і стравлювання наших народів", - повідомив Олег Ляшко у соцмережі Facebook. Там само відбувалася пряма відеотрансляція акції. Інтерес до якої виявили хіба поліцейські та журналісти якогось одного польського телеканалу. Тобто, якщо Ляшко своїм пікетом планував "запалити" Варшаву, то у підсумку навіть дим не пішов. Натомість він отримав зовсім інший результат. Неприємний для іміджу цілої держави.

По-перше, у вівторок Верховна Рала прийняла постанову у зв'язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Польщі так званого "антибандерівського" закону. Серед співавторів постанови був і Ляшко. Текст заяви українського парламенту витриманий у дипломатичному тоні. У ньому висловлюється занепокоєння не лише введенням кримінальної відповідальності за заперечення "злочинів українських націоналістів", але й спробою заперечити злочини Голокосту. Після одноголосного неприйняття цивілізованим світом рішень польських депутатів, президент Анджей Дуда все ж підписав закон, спрямувавши його при цьому до конституційного суду, аби перевірити, чи відповідають його положення конституції, і чи не обмежує він свободу слова. То ж єдиний орган, від якого наразі залежить доля скандального закону, це конституційний суд (трибунал) Польщі. І знаходиться він не за тією адресою, де з плакатами стояли "радикали".

По-друге, вуличний піар Ляшка і компанії кидає тінь на українську дипломатію як таку. Вочевидь, він прагне осідлати хвилю невдоволення значної частини нашого суспільства невиваженими рішеннями польських нардепів, але у Польщі є й інші сили, які заявили про неприйняття історичних маніпуляцій. Це наші союзники, з ними варто говорити на рівні МЗС, якщо потрібно – запрошувати їх до українського парламенту, але отакі пікети лише зменшують чисельність друзів у Польщі. Бо зараз тамошні радикали, підігріті риторикою правих популістів з Кукіз'15, ПіС та їм подібних політсил, звинувачуватимуть противників "антибандерівського" закону в не патріотичності.

Навколо цього документу в самій Польщі триває жорстка боротьба й українські політики мають бути максимально коректними і дипломатичними у своїх висловлюваннях і вчинках, аби дати можливість самим полякам делегітимізувати "антибандерівський" закон. Якщо громадяни цієї країни не підтримуватимуть популістські речі на межі здорового ґлузду, втратять виборця і носії антиукраїнських ідей. Можна більш ніж упевнено стверджувати: після витівки Ляшка і його соратників підтримка націоналістичних сил у Польщі лише зросте.

По-третє, стояння під Сеймом відбувалося в робочий час, коли у Києві тривало засідання Верховної Ради, до якої завітали урядовці. Але замість спілкуватися з членами Кабінету міністрів, "ляшківці" влаштували псевдопатріотичний піар у Варшаві. Невже для цього їх обирали? Олег Ляшко полюбляє піаритися на порожній сесійній залі, - так він показує, що лише "радикали" ходять на роботу. Виявляється, "відповідальні законотворці" можуть з легкістю прогулювати засідання. Та ще й за кордоном. Історія українського парламентаризму всіляке знає, навіть прохання "регіоналів" і комуністів до Сейму визнати волинські події геноцидом поляків. Тепер до списку "звитяг" народних обранців додадуть і сьогоднішню ганьбу у Варшаві.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада