Ґешефт Ляшка: Як відкриті списки обміняли на кастрацію педофілів

Сьогодні Верховна Рада нарешті прийняла Виборчий кодекс. Не факт, що президент Зеленський його підпише, однак за 10 днів до дня голосування всі учасники перегонів отримали те, що хотіли

Політичний оглядач
Ґешефт Ляшка: Як відкриті списки обмінял…

За законопроект, серед авторів якого був голова парламенту Андрій Парубій, котрий чи не найактивніше просував своє дітище, віддано 230 голосів. Хоча ще зранку багато хто сумнівався в результативному голосуванні, враховуючи низьку явку депутатів, дуже багатьом з яких нинішні вибори набагато важливіші за будь-які наступні, адже вони балотуються зараз, а не колись потім.

За Виборчий кодекс проголосувало 67 депутатів фракції БПП із 127-ми, 49 "фронтовиків" із 79, 40 позафракційних, 20 "опоблоківців" із 39, які лишилися у цій фракції, "Самопоміч" у повному складі (25 осіб), "Батьківщина" - 14 із 21-го члена фракції, 17 "ляшківців". Група "Відродження", яка складається з мажоритарників, віддала лише 2 голоси "за", "Воля народу" - 1 голос. У кожної групи були свої резони голосувати за цей законопроект, тому він і пройшов.

Читайте також: Виборчий кодекс: Що таке вибори за відкритими списками і кому це вигідно

"Європейська солідарність", до списку якої входить Парубій, повісили Виборчий кодекс з відкритими списками на свої передвиборчі стяги, тому у фракції "БПП" і знайшлися потрібні голоси. Що завдало удару головним чином по партії Святослава Вакарчука "Голос" - прямому конкуренту "ЄС". "Голос" активно піариться на темі відкритих списків, зараз доведеться цей елемент або викреслити з кампанії, або критикувати прийнятий сьогодні кодекс. 

Резон "Народного фронту", який у вигляді партії на вибори не йде, але на округах балотується багато його представників, схоже, також лежав у площині піару: можна буде сказати виборцям, що саме їхні голоси допомогли нарешті позбавитися від корупційної мажоритарки. Якщо глянути на перелік "фронтовиків", які підтримали законопроект, то побачимо там людей, які орієнтуються на Петра Порошенка, Андрія Парубія й Олександра Турчинова. Тобто, є певний збіг інтересів.

Що ж стосується "Батьківщини", то вона давно підтримує пропорційні вибори, однак процедура, прописана у Виборчому кодексі, не зовсім така, про яку говорили у цій партії. Обирати депутатів у майбутньому українці будуть зі списків партій з прив’язкою до виборчих округів. Це майже ідентично до тієї процедури, за якою обирали місцеві ради у 2015 році. Така система порушує монополію партійних вождів на формування списків, адже кінцевий результат – місце у ранжирі – буде залежати від волевиявлення громадян. Однак сьогодні не підтримати відкриті списки, хай і з прив’язкою до округів, не в тренді. Якщо за це виступає президентська партія, то наперекір їй "Батьківщина", котра набивається в коаліційні поплічники Зеленського, не голосуватиме.

У різних колон екс-"регіоналів" також був резон підтримати кодекс Парубія, - їх влаштовує прив’язка до округів. Враховуючи, що позиції і "Опоблоку", й "Опоплатформи" на сході і півдні залишаються дуже сильними, це фактично їх "феодальні електоральні вотчини", вибори за прийнятим кодексом гарантують їм регулярне потрапляння до парламенту. До того ж саме туди можна ставити видатних або заможних діячів. Правда, зі статистики голосування добре видно, що ті екс-"регіонали", які зібралися в "ОП – За життя", були куди менш активними. Не виключено, причина в тому, що частина цих депутатів нині знаходиться у Москві. А це для важливіше для їх піару, аніж голосувати у ВР.

І, нарешті, "радикали", які, згідно з останніми соцопитуваннями, до наступної Ради не проходять, тому могли б просто спустити голосування за Виборчий кодекс на гальмах. Однак вони продемонстрували 17 вкрай необхідних натискань на зелену кнопку. Пояснення цьому варто шукати в іншому голосуванні – сьогодні парламент 247 "за" підтримав законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості (№6449), авторами якого є Олег Ляшко та ще четверо "радикалів". Олег Валерійович на виборах озброївся темою боротьби з педофілами, зробивши її ледь не головною. Відсьогодні Ляшко може сміливо розповідати виборцям, що це саме він рятує українських дітей від педофілів.

При цьому варто зауважити, що до його законопроекту в експертів було багато зауважень, і більш якісним за змістом вони вважали інший законопроект - про внесення змін до деяких законів України (щодо впровадження Єдиного реєстру осіб засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього) (№6607). Цей документ сьогодні також голосувався, але його лише прийняли за основу (228 вдалих потраплянь пальцем у зелену кнопку системи "Рада"). У той же час законопроект Ляшка пройшов і після підпису Парубія піде до президента. Який, очевидно, його заветує. Але не зараз, а після виборів, щоб не дати Ляшку нагоди піаритися на вето на педофілів.

Також питання, чи не заветує Зеленський Виборчий кодекс. Маючи за кілька місяців підконтрольну Верховну Раду, можна прийняти і новий кодекс, і повносити будь-які зміни до проголосованого сьогодні. Та головне, що станом на 11 липня – а до дня виборів лишилося 10 днів – всі учасники кампанії отримали те, чого хотіли – одні піаритимуться на "знищенні мажоритарки", інші – на кастрації педофілів, треті на тому, що це лише завдяки їм народні депутати, "стара" влада хоча б наприкінці своєї каденції прийняли давно обіцяні правила обрання наступних слуг народу за відкритими списками.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme