Human Rights Watch назвала адекватною відмову України від зобов'язань з прав людини

Human Rights Watch вважає адекватним рішення Верховної Ради відійти від деяких зобов'язань, передбачених "Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод"
Depo.Влада
22 травня 2015 10:18
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила представник Human Rights Watch Рашель Денбер, передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Україна відступила від своїх зобов'язань по конвенції з прав людини, і це означає, що вона введе обмеження на певні права", - заявила вона.

За її словами, міжнародне право говорить про те, що держави можуть так чинити, коли вони перебувають у стані війни або при надзвичайному стані, однак це не дає їм карт-бланш.

"Будь-які обмеження мають бути пропорційними, і Україна не може відступати від зобов'язань в тому, що стосується права на життя, заборони на катування або заборони на рабство. Справа судів, включаючи і Європейський суд, і Комітет ООН з прав людини, висловлюватися з приводу того, чи є ці обмеження пропорційними", - зазначила вона.

За словами представника правозахисної організації, "ще більш важливо, ніж раніше, уважно стежити за тим, як Україна застосовує це на практиці".

Нагадаємо, за вказане рішення 21 травня в Раді проголосували 249 народних депутатів.