Хуг поскаржився, що бойовики заважають роботі місії ОБСЄ

Заступник голови місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг заявив, що вимагатиме втручання Спільного центру з координації та контролю у разі, якщо місії ОБСЄ надалі перешкоджатимуть в її діяльності, за рік таких випадків було 145
Depo.Влада
16 лютого 2016 20:52
ФОТО: depo.ua

Про це він повідомив у вівторок журналістам, передає depo.ua з посиланням на Українську правду.

"Взаємодія між СЦКК та ОБСЄ має вийти на новий рівень, ми вимагатимемо прямого втручання СЦКК, коли нашим працівникам чинитимуть перешкоди в нашій діяльності", - сказав Хуг.

За його словами, за останні місяці факти перешкоджання діяльності спостерігачів було зафіксовано в основному на територіях самопроголошених республік.

Хуг припустив, що ті, хто обмежує свободу пересування спостерігачів, не бажають, щоб ОБСЄ побачили "щось, а через це ми не можемо підтвердити факт виконання сторонами Мінських угод"

"На сьогодні ми досягли цифри в 700 спостерігачів, голова місії Апакан (голова СММ ОБСЄ в Україні Ертугул Апакан) анонсував збільшення кількості спостерігачів до 800, нам необхідно ще 100 людей. Абсолютну більшість буде направлено в проблемні райони",- заявив він.

Заступник голови ОБСЄ повідомив також, що в середу відвідає південну частину лінії зіткнення: Комінтернове, Тельманове, Мар’їнку та Маріуполь.

Говорячи про виконання комплексу заходів, Хуг зазначив, що в цьому є прогрес.

"Прогрес помітний, але до повної імплементації комплексу заходів зроблено недостатньо", - сказав він.

Він зазначив, що на сьогодні місія ОБСЄ вже взаємодіє щодня з СЦКК.
"Зараз ми працюємо над тим, щоб інформація, яку ми отримуємо на місцях, більш оперативно потрапляла до штаб-квартири в Соледарі, метою цієї діяльності є більш швидка та ефективна передача інформації", - заявив Хуг, відповідаючи на запитання про механізми взаємодії між ОБСЄ та СЦКК.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада