ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хто замінить Наливайченка на чолі СБУ

В разі відставки Валентина Наливайченка з посади глави СБУ, його місце може посісти нинішній перший заступник Наливайченка - Василь Грицак
Depo.Влада
16 червня 2015 17:00
ФОТО: depo.ua
Хто замінить Наливайченка на чолі СБУ
Хто замінить Наливайченка на чолі СБУ

Василь Сергійович Грицак народився 14 січня 1967 року на Рівненщині. За освітою майбутній глава СБУ вчитель історії, 1992 року він закінчив історичний факультет Луцького державного педагогічного інституту. Проте всю свою кар‘єру працював в системі КДБ-СБУ.

Хто замінить Наливайченка на чолі СБУ - фото 1У 1990-1991 роках працював водієм у відділі Управління КДБ УРСР по Рівненській області. З 1991-го по 1999-й служив на оперативних і керівних посадах у відділі захисту національної державності Управління СБУ в Рівненській області. Після цього піднімався по кра‘єрних сходах в СБУ, був заступником начальника відділу та начальником відділу Управління національної державності Департаменту захисту національної державності та боротьби з тероризмом, заступником начальника Управління контррозвідувальних заходів по боротьбі з тероризмом Департаменту захисту національної державності та боротьби з тероризмом.

У 2005-2009 роках Грицак був начальником Київського обласного та Київського міського управлінь СБУ. З 11 грудня 2009 року по 12 березня 2010 року - був першим заступником голови СБУ - начальником Головного управління "К" по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю.

На нинішню посаду першого заступника голови СБУ та керівника Антитерористичного центру при СБУ був призначений 7 липня 2014 року.

Василь Грицак носить звання генерал-полковника, нагороджений орденами "За заслуги" всіх ступенів, медаллю "За мужність та відвагу", нагрудним знаком "Почесна відзнака СБУ" та грамотою від Кабміну.

Під час роботи в СБУ Грицак відзначився як людина, що особисто затримувала вбивцю Георгія Гонгадзе Олексія Пукача в 2009 році та Сергія Іванченка - організатора замаху на Наталію Вітренко в 1999 році.

В новітній час Грицак керував операцією з затримання в Одесі групи диверсантів з 27 терористів, які планували проголосити "Одеську народну республіку".

Крім того Грицак в якості керівника Антитерористичного центру СБУ керував АТО на Донбасі та безпосередньо брав участь в обміні полоненими.